You are currently viewing Volta Trucks współpracuje z NEOT Green Mobility, aby wspierać ofertę leasingu Truck as a Service

Volta Trucks współpracuje z NEOT Green Mobility, aby wspierać ofertę leasingu Truck as a Service

 

Partnerstwo z NEoT Green Mobility w celu opracowania rozwiązań finansowych wspierających umowy leasingu Truck as a Service firmy Volta Trucks. Finansowanie to zapewniłoby europejskim klientom Volta Trucks szeroką gamę rozwiązań finansowych dla w pełni elektrycznego Volta Zero.
Wnioski kredytowe z NEoT Green Mobility na sfinansowanie pierwszych umów Truck as a Service będą dostępne w II kwartale 2023 roku.

Volta Trucks nawiązał współpracę z NEoT Green Mobility w celu opracowania rozwiązań finansowania dla klientów, z ambicją oferowania rozwiązań leasingu operacyjnego w celu sfinansowania od 2023 roku do 2000 ciężarówek. Finansowanie to umożliwi Volta Trucks zaoferowanie klientom szerokiej gamy rozwiązań finansowych dla w pełni elektrycznego Volta Zero poprzez ofertę firmy Truck as a Service (TaaS).
NEoT Green Mobility to europejska platforma inwestycyjna specjalizująca się w finansowaniu usług mobilności elektrycznej, finansowana przez 3i EOPF, Mirova Eurofideme 4, Banque des Territoires i EDF Pulse Ventures. Ma na celu zaoferowanie europejskim klientom Volta Trucks zintegrowanego leasingu operacyjnego na okres do ośmiu lat z rozwiązaniami obejmującymi konserwację. NEoT Green Mobility, zarządzany przez NEoT Capital, został uruchomiony w celu dostarczania podmiotom z sektora przewozowego gotowych rozwiązań w zakresie bezemisyjnej mobilności, które mogą obejmować każdy rodzaj transportu, w tym całkowicie elektryczne ciężarówki.
Dyrektor generalny Volta Trucks, Essa Al-Saleh, powiedział „Finansowanie pojazdów jest kluczowym elementem naszej oferty Truck as a Service i cieszymy się, że możemy współpracować z NEoT Green Mobility. Dzięki temu najlepszemu na rynku specjalistycznemu wsparciu i pewności co do wartości rezydualnej Volta Zero będziemy w stanie zaoferować dostosowane rozwiązanie TaaS dla każdego indywidualnego klienta. To dedykowane finansowanie, wraz ze wszystkimi zaletami naszej w pełni elektrycznej ciężarówki, zapewni nam niższy całkowity koszt posiadania dla naszych klientów, gdyż nadal upraszczamy i zmniejszamy ryzyko ich przejścia na całkowicie elektryczną przyszłość”. Omawiając nowe partnerstwo z Volta Trucks, Philippe Ringenbach, dyrektor generalny NEoT, dodał zaś „Cieszymy się, że możemy współpracować z Volta Trucks, ponieważ mamy wspólną misję w kwestii ułatwienia przejścia na mobilność bezemisyjną. NEoT odpowiada na różne problemy, takie jak jakość powietrza i zanieczyszczenie od pierwszego do ostatniego kilometra, więc nie tylko wspieramy pierwszych klientów, ale także kładziemy duży nacisk na długoterminową trwałość i działanie, w tym zarządzanie bateriami przez cały okres ich eksploatacji i kiedy pojazdy wkraczają w swoje drugie życie”.

O zielonej mobilności NEoT

NEoT Green Mobility (NGM) to platforma inwestycyjna finansowana przez czołowych inwestorów 3i EOPF, Mirova Eurofideme 4, Banque des Territoires i EDF Pulse Ventures. Platforma ta jest dedykowana do finansowania mobilności ZeroEmisyjnej oraz wspierania władz publicznych, operatorów transportowych oraz firm logistycznych i przemysłowych w ich transformacji energetycznej w Europie. NGM oferuje rozwiązania leasingowe i usługowe pod klucz, w tym dostarczanie akumulatorów, taboru kolejowego lub infrastruktury ładowania jako usługa dla klientów z wielu sektorów: miejskiego i międzymiastowego transportu publicznego, logistyki, spedycji i kolei oraz rozwiązań w zakresie ładowania. Wspierany przez swoich inwestorów w rozwoju, NGM już wdrożył lub zobowiązał się do wprowadzania na rynek aktywów o wartości ok. 150 mln EUR. Wspieranie segmentu logistycznego w przejściu na mobilność bezemisyjną jest jednym z głównych priorytetów NGM poprzez dostarczanie firmom logistycznym rozwiązań dopasowanych do potrzeb, aby sprostać wyzwaniom związanym z transformacją energetyczną: finansowanie inwestycji z góry, nowy ekosystem graczy do zrozumienia oraz ryzyko technologiczne, którym należy zarządzać.

O NEoT Capital

NEoT Capital jest spółką zarządzającą zajmującą się wspieraniem transformacji energetycznej w kierunku bezemisyjnej mobilności i energii niskoemisyjnej. Założone przez czołowych przemysłowców NEoT Capital tworzy i zarządza platformami inwestycyjnymi, finansującymi wdrażanie zeroemisyjnych urządzeń opartych na innowacyjnych rozwiązaniach magazynowania energii. NEoT Capital skupia czołowych inwestorów, którzy zainwestują w te aktywa, przeniosą je i udostępnią władzom lokalnym lub operatorom jako globalne usługi  Dzięki wiedzy technicznej i finansowej NEoT Capital usługi te obejmują nie tylko finansowanie, ale także wsparcie w zarządzaniu i rozwoju sprzętu.

Tekst: Jarosław Brach

Zdjęcia: Producent