You are currently viewing Pierwsza elektryczna ciężarówka Scanii w Singapurze

Pierwsza elektryczna ciężarówka Scanii w Singapurze

 

Sektor logistyki Singapuru odebrał od Scanii pierwszą ciężarówkę z napędem akumulatorowym.

Ciężarówka zakupiona przez lokalną firmę transportowo-spedycyjną Jasico Express Services została oficjalnie przekazana i uruchomiona na terenie globalnej firmy logistycznej DB Schenker.

Jako partner transportowy DB Schenker od 1993 roku, Jasico Express Services wdroży nowy samochód wyłącznie do obsługi operacji DB Schenker w Singapurze. Heba El Tarifi, dyrektor zarządzający Scania Southeast Asia„Gratulujemy obu firmom, że jako pierwsze w sektorze logistycznym przeszły na akumulatorową ciężarówkę elektryczną Scania, aby zapewnić bardziej zrównoważoną przyszłość”.

Nowa akumulatorowa elektryczna ciężarówka Scanii ma niskowejściową kabinę z serii L oraz furgon i tylną klapę, pomocną w trakcie załadunku i rozładunku. Energia elektryczna jest przechowywana w dziewięciu akumulatorach litowo-jonowych o zainstalowanej pojemności 300 kWh. Silnik uzyskuje moc szczytową około 295 kW i moment 2200 Nm oraz moc ciągłą około 230 kW i moment 1300 Nm. Złącze wtykowe CCS typu 2 zgodne z normą europejską umożliwia ładowanie prądem stałym do 130 kW/200 A.

Tak skompletowany pojazd służy do transportu ładunków logistycznych.

Posuwanie się naprzód w partnerstwach na rzecz zrównoważonego rozwoju

Neo Leong Chok, dyrektor zarządzający i właściciel Jasico Express Services, powiedział „Decyzja o zainwestowaniu w nową ciężarówkę Scanii z napędem akumulatorowym wynika z naszego silnego partnerstwa z DB Schenker i wspólnego pragnienia spełnienia celu zielonej transformacji Deutsche Bahn w zakresie ochrony klimatu, ochrony przyrody, ochrony zasobów i redukcji hałasu”. Natomiast Catherine Soo, dyrektor generalny DB Schenker (Singapur i Malezja), dodała „Cieszymy się, że możemy współpracować z Jasico Express Services w celu wprowadzenia do branży logistycznej pierwszej w Singapurze 25-stopowej elektrycznej ciężarówki. Ten innowacyjny krok jest świadectwem naszego zaangażowania w neutralność do 2040 roku pod względem emisji dwutlenku węgla oraz w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań transportowych dla naszych klientów”.

Aby zapewnić najwyższą wydajność, ciężarówka została zakupiona jako kompleksowe rozwiązanie z infrastrukturą do ładowania, optymalizacją pojazdu oraz usługami naprawczymi i konserwacyjnymi. Zelektryfikowany transport obejmuje bowiem złożoną sieć współzależnych elementów, w tym nie tylko pojazdy, ale także usługi skojarzone i wymagania dotyczące opłat. Globalny proces gotowości Scanii do sprzedaży akumulatorowych samochodów ciężarowych to systematyczne podejście do poszczególnych rynków, koncentrujące się na przygotowaniu lokalnych warunków rynkowych, możliwości warsztatu i profili klientów

 Tekst: Jarosław Brach

 Zdjęcia: Producent