Millenaar & van Schaik wykonał kolejny znaczący krok w kierunku zrównoważonego transportu. W ramach projektu „Mekante Diek” we współpracy z Durą Vermeer firma rozpoczęła niedawno prace przy wałach między Tiel i Waardenburgiem Wykorzystane w nich zostaną trzy z ośmiu nowych elektrycznych ciężarówek Volvo FH 8×4. Stanowi to nowy kamień milowy we wdrażaniu pojazdów o zerowej emisji w sektorze inżynierii lądowej (GWW).

Millenaar & van Schaik korzysta z kilku elektrycznych ciężarówek Volvo FH 8×4 we współpracy z Durą Vermeer

Po poprzedniej inwestycji w dziesięć elektrycznych ciągników FH na potrzeby projektu wzdłuż autostrady A1, Millenaar&van Schaik wypuścił na drogi także osiem podwozi tridemowych FH Electric 8×4. Dick Millenaar, dyrektor techniczny w Millenaar & Van Schaik Transport BV, wskazuje „Szukaliśmy konfiguracji podwozia 8×4 i wybraliśmy Volvo Trucks, gdyż obecnie jest to jedyna firma, która może dostarczać takie pojazdy z fabryki. Volvo przoduje w zakresie zerowej emisji, także w sektorze ciężkim i wyróżnia się pod względem dobrej obsługi”.

Zrównoważony rozwój ma ogromne znaczenie

„Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zabudowę wywrotki firmy Vossebelt, a firma Terberg wprowadziła szereg zmian. Ciężarówki wyposażone są w pakiet Active Safety Plus. To najlepsza opcja w przypadku naszej pracy” – kontynuuje Millenaar. „A nasi kierowcy uważają, że są to świetne ciężarówki do pracy. Dobrze się prowadzą, są ładne i ciche.” Ciężarówki dostarczyło Volvo Group Truck Center.

Trzy ciężarówki są wykorzystywane w projekcie wzmocnienia wałów w Betuwe, który musi zostać przeprowadzony bezemisyjnie . Pozostałych pięć elektrycznych wywrotek wykorzystuje się przy budowie dróg na obszarach miejskich, gdzie wymagana jest zerowa emisja zanieczyszczeń. Millenaar wyjaśnia „Przywiązujemy dużą wagę do zrównoważonego rozwoju i jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia 3. poziomu drabiny wyników w zakresie emisji CO2 . Dwadzieścia procent naszej floty jest obecnie bezemisyjne. Oprócz rosnącej liczby pojazdów elektrycznych, nasze ciężarówki z silnikiem Diesla sa zasilane paliwem HVO”.

Utworzono tymczasowy plac ładowania

Firma utworzyła tymczasową stację ładowania w Apeldoorn za fabryką, która nie jest już używana, ale ma duże przyłącze energetyczne. „Dzięki lokalizacji WattHub w Geldermalsen mamy również pewność, że mamy miejsca do ładowania . Wykorzystują to trzy ciężarówki biorące udział w projekcie wzmocnienia wałów. W nadchodzącym kwartale wybudujemy niewielką placówkę do ładowania w Oude Meer, aby stacje ładowania z Apeldoorn można było dodać na późniejszym etapie – po zakończeniu projektu wzdłuż autostrady A1” – podsumowuje Millenaar.

O Millenaar&van Schaik

Millenaar&van Schaik to jeden z największych przewoźników w Holandii w dziedzinie transportu asfaltu, budowy dróg, zarządzania projektami i środków antypoślizgowych. Firma codziennie uczestniczy w różnorodnych projektach.

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent