You are currently viewing Pierwsza Tatra Phoenix dla J.E. van Laar Roboty do wykonywania robót ziemnych i ulicznych
Zdjęcia: Producent

Pierwsza Tatra Phoenix dla J.E. van Laar Roboty do wykonywania robót ziemnych i ulicznych
TATRA 8×8 z krótką, dzienną kabiną i zawieszeniem hydraulicznym została dostarczona do J.E. van Laar Roboty w Rhenen w celu wykonywania przez ten podmiot robót ziemnych i ulicznych.
Specjalnie dla niezależnego zawieszenia kół TATRA, we współpracy z TATRA Trucks GINAF Nederland opracował hydrauliczny układ zawieszenia HPVS 8×8 J.E. Dla van Laar z Rhenen-Achterberg wyposażono więc w tylny tridem obejmujący trzy hydraulicznie zawieszone i wzajemnie kompensujące się (układ kompensacji obciążenia) tylne osie oraz jedną przednią oś z zawieszeniem pneumatycznym (układ osi 1+3). W rezultacie dopuszczalna masa całkowita zestawu mogła wzrosnąć do 46000 kg. Dzięki systemowi zawieszenia HPVS, TATRA została też zaopatrzona w kontrolę poziomu, wskaźnik masy i system odłączania osi, co zapewnia wysoką stabilność podczas wywrotu oraz załadunku i rozładunku kontenerów. Poza tym na wszystkich kołach założono wyłącznie pojedyncze ogumienie, a oś tylną cofnięto. Dodatkowo dostała ona funkcję skrętu przeciwbieżnego, dla poprawy manewrowości, w tym redukcji promienia skrętu.
Zabudowę dostarczyła firma Pater VOF. Wyposażyła ona ciężarówkę w 22-tonowy żuraw HMF Group A/S Z, platformę Hoogsta, zdalne sterowanie radiowe i system załadowczy Hyva Titan Hook. Dzięki temu ciężarówka otrzymała wszystkie praktyczne udogodnienia do prac ziemnych i ulicznych i i brukarskich.
JE van Laar Ground and Street Works B.V. to podmiot istniejący od stycznia 1998 roku . Obecnie zatrudnia 25 pracowników. Na co dzień pracują one nad i pod ziemią dla firm, instytucji i osób prywatnych.
TATRA została wyposażona w różne atrakcyjne i funkcjonalne opcje u autoryzowanego dealera w Bakker Bedrijfswagens Ederveen

 

Tekst: Jarosław Brach
Zdjęcia: Producent