ALBA W&H Smart City Pte Ltd, publiczna firma zajmująca się zbieraniem odpadów w Singapurze, odgrywa znaczącą rolę w recyklingu i gospodarce odpadami w tym kraju. Wdrożyła ona innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonej gospodarki odpadami, wprowadzając w dystrykcie Woodlands-Yishun elektryczne ciężarówki Scania do zbiórki odpadów ogólnych i recyklingu.

Ciężarówki te zaprojektowano tak, aby działały wydajnie i cicho na obszarach gęsto zaludnionych, redukując hałas i emisję gazów cieplarnianych w dzielnicach mieszkalnych i komercyjnych. Obniżony poziom hałasu przyczynia się do poprawy zadowolenia społeczeństwa i zwiększonej świadomości sytuacyjnej.

Korzystanie z pojazdów elektrycznych umożliwia firmie ALBA osiągnięcie celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, jednocześnie zapewniając bezpieczne i niezawodne usługi odbioru odpadów. Do tej operacji wybrano elektryczne ciężarówki Scania, gdyż na jednym ładowaniu akumulatora przy zerowej emisji z rury wydechowej są w stanie pokonać podobne profile tras wymagające dużej ilości energii, co ich odpowiedniki z silnikiem Diesla”

Informacje zwrotne od kierowców były pozytywne, potwierdzając skuteczność i niezawodność tych pojazdów w codziennej eksploatacji. Po ukończeniu codziennych tras elektryczne ciężarówki ładują się w bazie przedsiębiorstwa, aby utrzymać gotowość do pracy. Ta inwestycja w technologię floty elektrycznej zwiększa wydajność operacyjną i bezpieczeństwo oraz usprawnia zarządzanie flotą poprzez analizę danych. Wykorzystując zaawansowany system zarządzania flotą Scania, ALBA może analizować stan naładowania i wytrzymałość pojazdu, aby lepiej planować trasę.

Wdrożenie przez ALBA elektrycznych ciężarówek Scania do zbiórki odpadów i recyklingu nie tylko poprawia jakość życia na gęsto zaludnionych obszarach, ale także ustanawia nowy standard odpowiedzialności za środowisko.

     Tekst: Jarosław Brach

     Zdjęcia: Producent