Angvik Auto Holland z Maasdijk dodał do floty imponujące kombi: pojazd silnikowy Scania 530S 6×2 V8 z zabudową izotermiczną, a za nim wózek dolly i kierowaną przyczepę. Na początku 2023 roku norweski specjalista uruchomił już trzy ciągniki Scania 530S 6×2 z silnikiem V8.
Pojazdy serii S są wykorzystywane do transportu owoców i warzyw oraz różnych artykułów spożywczych za pośrednictwem nowego połączenia promowego między Eemshaven a Kristiansand. Właściciel firmy – Remco van der Spruit – mówi „Do niedawna musieliśmy jechać do Norwegii przez Niemcy i trafialiśmy na maksymalną masę, jaką nasi wschodni sąsiedzi stosują dla pojazdów LHV. Wraz z przybyciem Holland Norway Lines możemy wysłać 34 tony świeżych owoców bezpośrednio do Norwegii. I z powrotem taką samą masę świeżego łososia”. I dodaje o umowie serwisowej dla nowej Scanii 530S V* LHV: „Dokładnie wiemy, na czym stoimy pod względem kosztów i jesteśmy całkowicie nieobciążeni. Wszystko dzięki usługom Scania Maasdijk.”
Różne konfiguracje
Dzięki trzem ciągnikom 530S, furgonowi 530S z zabudową izotermiczną, trzem 3-osiowym kierowanym naczepom, przyczepie z osią centralną i przyczepie dolly, biuro towarowe może tworzyć różne konfiguracje, w tym dwa 25,25-metrowe zestawy ekokombi. Van der Spruit wyjaśnia „Aby być jak najbardziej elastycznym, zdecydowaliśmy się na kilka specyfikacji. Jazda pojazdami LHV stanowi dla nas nowość i jest nie tylko bardziej zrównoważona, ale także o wiele bardziej interesująca ekonomicznie. Oszczędza co najmniej jeden samochód, jednego kierowcę i jeden kurs tygodniowo”.
Mocny silnik V8
Jak przywykliśmy z Angvik Auto, tym razem również wybrano moc i osiągi silnika V8. Van der Spruit tłumaczy „Oprócz tego, że kierowcy to uwielbiają, mocny silnik jest niezbędny, biorąc pod uwagę masę, z jaką jeździmy w głębi Norwegii. Wszystkie zestawy, rocznie przejeżdżające około 150000 kilometrów, są bardzo luksusowe. Kabiny S zostały wyposażone w listwy LED, orurowanie i trąby powietrzne, a naczepy chłodnicze Carrier zawierają trzy strefy temperaturowe do transportu różnych ładunków w trzech temperaturach jednocześnie. Zabudowę i przyczepy dostarczyła firma Heiwo”
Większość 25-jednostkowej floty Angvik Auto składa się z ciężarówek Scanii. Van der Spruit ma ku temu dobry powód. „Pod względem wyglądu i luksusu nie ma wiele do życzenia”. Zawarł umowę na naprawę i konserwację Scanii dotyczącą konserwacji.
Specjalista od Norwegii
Angvik Auto Holland przewozi owoce i warzywa, kwiaty i rośliny, mięso, ryby i produkty mrożone do Norwegii. Początki norweskiej firmy sięgają 1925 roku w nadmorskiej miejscowości Molde. Po śmierci założyciela Sveina Angvika w 2018 roku, jego syn Kristian Messel Angvik przejął biuro czarterowe. „Około 15 lat temu zetknąłem się ze Svein i Angvik Auto AS. Po wielu latach intensywnej współpracy z moim ówczesnym pracodawcą około 10 lat temu pojawiło się pytanie o założenie holenderskiego oddziału” – mówi Van der Spruit, który kieruje Angvik Auto Holland w Maasdijk. O tym, że firma jest dumna ze swojej historii, świadczy specjalny napis, czarno-białe zdjęcie z lat 20. XX wieku, które zdobi tylne drzwi wszystkich przyczep.

 

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent