QUANTRON i Goldstone Technologies Limited (GTL) tworzą wspólne przedsięwzięcie w celu budowy unikatowej platformy transakcyjnej z różnymi rozwiązaniami cyfrowymi na potrzeby flot bezemisyjnych. To nowe rozwiązanie mobilne jest wspierane przez sztuczną inteligencję. Adresowany rynek zarządzania flotą do 2032 roku szacowany jest na około 70 miliardów USD.
Quantron AG, firma zajmująca się czystymi technologiami, specjalizująca się w zrównoważonym transporcie pasażerskim i towarowym, prezentuje nową linię biznesową. Wchodzi w spółkę joint venture o nazwie ROQIT z Goldstone Technologies (GTL), wiodącą indyjską firmą zajmującą się wywiadem gospodarczym i usługami IT. Cel wspólnego przedsięwzięcia to rozwój cyfrowej platformy transakcyjnej, która w przyszłości będzie służyć jako cyfrowy szkielet Quantron-as-a-Service (QaaS). Ponadto są opracowywane rozwiązania programowe wspierane przez sztuczną inteligencję dla szybko rozwijającego się rynku zarządzania flotą bezemisyjną, z których można korzystać niezależnie od producenta.
Obecnie wskazuje się na ogromne możliwości dzięki sztucznej inteligencji w sektorze mobilności: Przyszła mobilność stanie się rzeczywistością tylko dzięki powszechnemu wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Tylko dzięki rozwiązaniom efektywnościowym i optymalizacyjnym opartym na sztucznej inteligencji będziemy w stanie wdrożyć globalne rozwiązania zeroemisyjne. W ramach Agendy High-Tech Wolne Państwo Bawaria inwestuje łącznie 5,5 miliarda EUR w przyszłe dziedziny, takie jak sztuczna inteligencja, technologia kwantowa i czysta technologia. W ten sposób tworzy się unikatowy ekosystem; najlepsze warunki dla zorientowanej na przyszłość spółki joint venture pomiędzy QUANTRON i Goldstone Technologies oraz dla szerokiego wdrożenia sztucznej inteligencji w sektorze mobilności”.
Joint venture będzie działać z Augsburga i Hyderabadu w Indiach. Oddział w USA ma powstać do trzeciego kwartału 2023 roku, aby zająć się globalnym rynkiem rozwiązań bezemisyjnych. To wspólne przedsięwzięcie Goldstone Technologies i Quantron AG jest świadectwem globalnego potencjału branży IT w Hyderabad i zaangażowanie państwa w zrównoważony wzrost. Ta współpraca powinna doprowadzić do opracowania innowacyjnych rozwiązań bezemisyjnych, które zaspokoją rosnące zapotrzebowanie na czysty i wydajny transport w Indiach i na całym świecie. Współpraca między GTL i Quantron AG stanowi dobry przykład tego, jak międzynarodowa współpraca może prowadzić do innowacyjnych rozwiązań, które odpowiadają na globalne wyzwania”.
Zintegrowana platforma będzie składać się z pięciu filarów cyfrowych, a mianowicie zarządzania flotą, ubezpieczenia jako usługi, gospodarki wodorowej, rozliczania emisji gazów cieplarnianych (kwot GHG) oraz wglądu w dane. Oprogramowanie oferuje pulpit nawigacyjny przeglądu floty, zarządzanie kierowcami, informacje o podróży, geofencing, zarządzanie infrastrukturą ładowania lub tankowania, inteligentną nawigację, śledzenie kredytów węglowych, pomoc drogową, moduł raportowania i mobilną aplikację dla kierowców. Żadne inne aktywne rozwiązanie cyfrowe nie oferuje większego zakresu usług i przejrzystości Czynnikiem wyróżniającymi tę platformę cyfrową jest niezależność od partnerów, modułowość i niezależność od OEM. Szacuje się, że do 2032 roku Data Insights, kluczowy filar, osiągnie globalną wartość rynkową 71 miliardów USD. Wkładem strony hinduskiej w to partnerstwo będzie pomoc klientom we wprowadzaniu znaczących zmian za pomocą analiz opartych na danych, aby ulepszyć ich działalność dzięki kompleksowym BI i możliwościom analitycznym oraz ofertom usług. .
Wspólne przedsięwzięcie GTL i QUANTRON może już teraz oferować wspierane przez sztuczną inteligencję rozwiązania do zarządzania flotą, aby eksploatować floty pojazdów w sposób bardziej zrównoważony i wydajny.
Zapotrzebowanie na uniwersalne rozwiązania w zakresie wydajności i optymalizacji oparte na oprogramowaniu jest szczególnie widoczne w Europie, USA, Indiach i na Bliskim Wschodzie. Pierwszymi klientami JV są firmy QUANTRON i ETO Motors z Hyderabadu w Indiach.
Współpraca z GTL w celu rozszerzenia rynku zarządzania flotą, który do 2032 roku ma osiągnąć wartość 70 miliardów USD, oraz gospodarki wodorowej, która osiągnie ponad 70 miliardów do 2030 roku, a na całym świecie ma zostać zainwestowanych 320 miliardów USD. Innowacyjne rozwiązania, które są już opracowywane w Indiach, dają ogromną szansę na zdobycie przyczółka na światowym rynku również w tym obszarze. Kwestia dotyczy konsekwentnego wykorzystywania tego know-how do rozwoju unikalnych rozwiązań cyfrowych w rozwijającej się gospodarce czystego transportu.

 

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent