Specjalna seria z okazji osiągnięcia kamienia milowego. DAF Trucks prezentuje specjalną edycję modelu XG + z funkcjami premium, aby uczcić 75 lat produkcji ciężarówek.

DAF prezentuje wyjątkową edycję specjalną serii XG⁺, aby uczcić 75-lecie produkcji ciężarówek.

Podwaliny pod firmę i jej dalszy rozwój położono w 1928 roku wraz z Fabryką Maszyn Hub van Doorne. Kilka lat później podmiot wyprodukował swoje pierwsze, rewolucyjne lekkie naczepy. Od tego momentu było to logicznym krokiem w kierunku opracowania pierwszej ciężarówki przedsiębiorstwa, która ujrzała światło dzienne w 1949 roku. Pojazd ten był niczym więcej niż podwoziem z silnikiem, osłoną chłodnicy, hamulcami i mechanizmem kierowniczym. Na początku klienci musieli kupować kabiny od wyspecjalizowanych wytwórców zewnętrznych produkujących autokary.

Dzisiaj obraz nie mógłby być bardziej odmienny. Samochody ostatniej generacji są nie tylko najbardziej wydajnymi i bezpiecznymi ciężarówkami na rynku, ale ich kabiny wyróżniają się komfortem i przestronnością. XG + to bez wątpienia flagowy model, z kabiną o pojemności nie mniejszej niż 12,5 m 3 Dlatego właśnie XG + stanowi podstawę specjalnej edycji modelu, upamiętniającej „75-lecie produkcji ciężarówek DAF. Auto to wyposażono w mocny silnik PACCAR MX-13 (480 KM/355 kW), który opcjonalnie można doposażyć w hamulec silnikowy MX Engine Brake, znany jako najmocniejszy hamulec silnikowy w branży pojazdów ciężarowych.

Aby uzyskać optymalną wydajność, każdy egzemplarz dostal także zestaw Full Aero Kit, w tym deflektory, błotniki i listwy progowe. Wraz z systemem DAF Digital Vision System i kamerami cyfrowymi Corner Eye (montowanymi standardowo) gwarantuje to najlepszą aerodynamikę i najwyższą wydajność paliwową.

Przy tym, dla zapewnienia najwyższego komfortu, model edycji specjalnej zaopatrzono w luksusowe, podgrzewane, obrotowe fotele ze skórzaną tapicerką. Wysokiej klasy system audio z 8 głośnikami zawiera subwoofer dający niezrównane wrażenia dźwiękowe. I oczywiście wspaniałe łóżko relaksacyjne o szerokości 80 centymetrów również stanowi standard w tym wyjątkowym XG + .

Co więcej, każdy samochód z tej serii jest sprzedawany z atrakcyjnym „Pakietem kierowcy”, zawierającym m.in. zamek DAF Night Lock, kuchenkę mikrofalową, komplet luksusowych dywaników i pokaźną torbę z upominkami.

Specjalna edycja z okazji ’75 lat produkcji ciężarówek DAF’ jest pomalowana na stylowy kolor Silver Metallic, z unikatowym czarno-żółtym pasem oznaczającym kamień milowy produkcji DAF. Felgi Alcoa Dura-Bright stanowią wykończenie.

Tę wyjątkową edycję specjalną można zamawiać już teraz, a dostawy rozpoczną się po lecie.

 

    Tekst: Jarosław Brach

    Zdjęcia: Producent