Aż 77 procent wszystkich kawiarni i restauracji w Westfield Mall of Scandinavia, na północ od Sztokholmu, od czewrca zmieniło dostawy produktów z dziennych na poza szczytem, czyli nocą.
Powyższe oznacza, że można zaoferować klientom to, iż mają swoje towary na miejscu już na początku dnia roboczego, co jest bardzo doceniane.
Ponieważ dostawy odbywają się nocą, środowisko pracy i wydajność są bezpieczniejsze i lepsze niż inne dostawy w szczycie. Jest to korzystne zarówno dla odwiedzających, jak i właścicieli kawiarni i restauracji, gdyż oznacza mniejsze korki, krótszy czas w korku, mniejsze ryzyko opóźnień i większą elastyczność. Podsumowując, ostatecznie przyczynia się to do mniejszego obciążenia środowiska.
To HAVI i Martin & Servera zdołali wprowadzić zmianę za pośrednictwem Urban Services po rozmowach z gminą i właścicielem centrum, który zgodził się na wdrożenie tej zmiany. Håkan Ekmyr z Martin & Servera ocenia „Współpracujemy z dostawami poza szczytem od 2015 roku . Dało nam to możliwość przejścia na bardziej zrównoważone paliwa, takie jak energia elektryczna, co prowadzi do zwiększenie stopnia wykorzystania pojazdów:.

 

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent