Wymiana danych naczep i ciężarówek bez konieczności doposażenia w sprzęt. KRONE i platforma logistyczna RIO uzgodniły szeroką współpracę w celu przyspieszenia rozwoju swoich usług cyfrowych. Partnerstwo to stanowi centralny element sieci danych pojazdów zarówno dla KRONE Telematics, jak i RIO. Celem jest uproszczenie komunikacji pomiędzy ciężarówkami i naczepami oraz ułatwienie planowania tras dla dyspozytorów. Współpraca ta umożliwia przedsiębiorstwom transportowym natychmiastowe przesyłanie danych naczep z KRONE Telematics na platformę RIO.

RIO specjalizuje się w dostarczaniu telematyki, zarządzania transportem i komunikacją z kierowcami dla firm spedycyjnych i transportowych z jednego źródła, niezależnie od producenta pojazdu. W szczególności firmy transportowe mogą wyświetlać połączone dane o pozycji swoich ciężarówek z RIO i naczep z KRONE Telematics w przeglądzie floty na jednej cyfrowej mapie lub udostępniać klientom poszczególne pozycje pojazdów za pośrednictwem łącza. Dalsze dane telematyczne będą pojawiać się sukcesywnie w ciągu roku. Maximilian Birle, dyrektor KRONE Telematics&Digital Services, stwierdził „Dzięki nowej współpracy z RIO poszerzamy dostęp do produktywnych usług cyfrowych dla naszych klientów. Wskutek wygodnej integracji danych ciężarówek i naczep, KRONE może jeszcze bardziej zwiększyć efektywność w sektorze transportu dla swoich klientów i w ten sposób pomóc im jeszcze lepiej radzić sobie z rosnącymi wyzwaniami nowoczesnych łańcuchów dostaw.” „Nie ma wątpliwości, że pełen potencjał cyfryzacji da się wykorzystać tylko wspólnie. Integracja danych pochodzących od producentów OEM bez konieczności modernizacji sprzętu, jaką wdrażamy wspólnie z KRONE, stanowi prawdziwą wartość dodaną i oferuje przedsiębiorstwom transportowym praktyczną podstawę do cyfryzacji procesów transportowych To partnerstwo stanowi ważny kamień milowy dla RIO, gdyż wszystkie istotne marki pojazdów użytkowych są zintegrowane z naszą platformą z KRONE” – wyjaśnia dyrektor generalny RIO, Jan Kaumanns.

O RIO

RIO to firma programistyczna z siedzibą w Monachium, specjalizująca się w usługach cyfrowych w branży logistycznej i transportowej. Jej portfolio produktów obejmuje różnorodne rozwiązania w chmurze oparte na współpracy dla dostawców usług transportowych i spedytorów, w tym oferty niezależne od OEM w obszarach telematyki, zarządzania transportem oraz komunikacji z kierowcami. Flagowym produktem jest modułowy system zarządzania transportem (TMS) Cartright wraz z aplikacją sterownika Pocket Driver, który został opracowany specjalnie dla małych i średnich firm. Centralną usługę dla spedytorów stanowi oparte na chmurze rozwiązanie dla łańcucha dostaw, możliwiające dostawcom, usługodawcom logistycznym i firmom przemysłowym bezpieczną wymianę odpowiednich danych i efektywniejszą organizację procesów logistycznych pomiędzy przedsiębiorstwami. RIO to spółka zależna TRATON GROUP i w swoich filiach w Monachium i Paderborn zatrudnia około 130 osób. Każdego dnia przetwarza średnio 115 milionów komunikatów o statusie z 210 000 pojazdów dla ponad 82 500 użytkowników.

 

    Tekst: Jarosław Brach

    Zdjęcia: Producent