Profesjonalizm i terminowość. Słowa kluczowe, które towarzyszą Tiziano Rigotto od chwili założenia Autotrasporti Rigotto Tiziano SRL w 1994 roku. Aby podkreślić znaczenie swoich klientów, firma wybiera Scania ProCare, by zapobiec niepotrzebnym przestojom.
Trzy dekady w branży i jasne jest, że Rigotto chce zostać znacznie dłużej. Tiziano Rigotto mówi „Transport i logistyka są bardzo konkurencyjne, dlatego trzeba działać bardzo wydajnie i punktualnie. Nie mogę mieć żadnych nieprzewidzianych wydarzeń, to z szacunku do moich klientów.”
Wypróbuj Scania ProCare
Kiedy pojawiła się szansa wypróbowania Scania ProCare, Rigotto był zainteresowany. „To coś nowego, to innowacyjne”. Scania ProCare utrzymuje ciężarówki w ciągłej eksploatacji, unikając nieplanowanych przestojów. Składa się z dwóch obszarów: „Po pierwsze, monitorowanie stanu pojazdów w czasie rzeczywistym, co pozwala nam zapobiegać problemom mogącym powodować przestoje. Zapewnia także zapobiegawczą wymianę niektórych podzespołów, zanim spowodują awarię” – mówi Alessandra Bonetti, odpowiedzialna za produkty serwisowe Scania w serwisie w Trydencie. Jest to proaktywne podejście do zarządzania wizytami w warsztacie, które ostatecznie gwarantują maksymalną dostępność i czas pracy pojazdu poprzez redukcję nieplanowanych przestojów. Rigotto dodaje: „Mamy również pięcioletnie umowy na konserwację, a pracownicy Scanii przyjeżdżają do nas, aby wykonać pracę. Oszczędza to nam jazd i zwiększa wydajność.”
Długa jazda
Od tego czasu trzy dekady temu kierowcy ciężarówki Tiziano Rigotto zaproponowano przejęcie jednej ciężarówki jako własnej. To był początek historii sukcesu. Jego sposób myślenia pozwolił mu rozszerzyć działalność i obecnie obsługuje 50 ciężarówek. Rigotto wyjątkowo dba o swoje ciężarówki, z których wszystkie to Scanie, będąca mieszanką wersji na gaz i Super. Firma uważa, że oszczędność paliwa wyniesie ponad dziesięć procent w porównaniu z poprzednimi ciężarówkami, które posiadała. „To oczywiście ogromna korzyść.”. Mając 40 000 m2 powierzchni z siedzibą w Ala, w prowincji Trydent, firma rozrosła się z obsługującej głównie Dana Italia Spa (poprzedni pracodawca Tiziano) do popularnej lokalizacji w zakresie transportu wśród firm w północnych Włoszech. „Specjalizujemy się w dostawach następnego dnia i jesteśmy bardzo selektywni nawet w przypadku klientów, koncentrując się na północnych Włoszech i Szwajcarii”

    Tekst: Jarosław Brach

    Zdjęcia: Producent