4-osiowy ciągnik Mercedes-Benz Arocs 3751 L 8×4 z żurawiem o udźwigu 105 ton/metr to najnowsze wielofunkcyjne rozwiązanie dla Wielemaker Transport.
Nowy Arocs zastępuje 17-letniego Mercedesa-Benz Actrosa. Pojazd ten, podobnie jak obecny Arocs, został w 2005 roku przebudowany przez CTT (Custom Tailored Trucks) Mercedes-Benz Trucks w Molsheim, zgodnie z życzeniami i specyfikacjami Wielemaker Transport. Nowe wymagania dotyczące emisji, niższe koszty utrzymania, ale także wyższy standard luksusu dla kierowcy skłoniły Jaspera Wielemakera (czwarte pokolenie rodzinnej firmy) do zamówienia nowego samochodu w Louwman Mercedes-Benz.
Konstrukcja stworzona dla naszej pozycji na rynku
Jasper Wielemaker z Wielemaker Transport ocenia „Dzięki naszej flocie, która składa się prawie w 100% z Mercedes-Benz, zamawianie nowego pojazdu czasami przypomina zamawianie chleba z piekarni, ale ten Arocs jest inny. Naprawdę przyjrzeliśmy się, jaki rynek chcemy obsługiwać i jaka jest nasza pozycja na tym rynku. Dlatego świadomie zdecydowaliśmy się na nie najdłuższy żuraw, ale najbardziej funkcjonalny. Dzięki naszemu partnerstwu z Mercedes-Benz Louwman wybieramy najlepszy możliwy całkowity koszt posiadania”.
Nowy Arocs 3751 został dostarczony jako podwozie furgonowe L 8×4 i wyposażony w Molsheim w specjalne przygotowania m.in. dla żurawia załadunkowego. Firma CCH Carrosserieën w Halsteren zabudowała na pojeździe żuraw załadunkowy Hiab X-Hipro 1058, który wysuwa się sześciokrotnie, z wysięgnikiem wysuwanym również pięciokrotnie. Daje to żuraw o udźwigu 105 ton/metr i wysięgu prawie 25 metrów. Za żurawiem załadunkowym znajduje się kompletna ściana szafy ze stali nierdzewnej, którą można podnieść i usunąć w razie potrzeby. Na życzenie ten Arocs otrzymał dodatkowe wzmocnienie podłużnic podwozia wkładką wewnętrzną, umożliwiającą zamontowanie z przodu ciężkiej podpory. Zapewnia to nie tylko większą stabilność podczas pracy żurawiem, ale także umożliwia dźwigowi podnoszenie przed kabiną ciężkich ładunków.
Specjalna współpraca
Dignus van Gilst z Mercedes-Benz Louwman w Goes, wskazuje „Skład i ostatecznie dostawa tych Arocsów to coś, co nazywa się wynagrodzeniem za pracę. To nie jest coś, co robisz codziennie. Dlatego jako Louwman współpracujemy z firmą Wielemaker. Współpracujemy z firmą Wielemaker Transport od ponad 50 lat. Wspólnie wprowadzamy pojazdy na drogi i razem z Wielemakerem dbamy o to, aby te pojazdy nadal jeździły ze wszystkim, co się z tym wiąże. Ten Arocs 3751 stał się naprawdę wyjątkowym i wszechstronnym pojazdem, z którego zarówno Wielemaker Transport, jak i my, Louwman, możemy być dumni”.

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent