Wprowadzone na rynek prawie dwa lata temu elektryczne ciężarówki Volkswagena nie przestają otrzymywać kolejnych innowacji. Jedną z najważniejszych ich cech pozostaje wszechstronność w segmencie miejskim: w Brazylii e-Delivery to bowiem elektryczna ciężarówka z największą liczbą wariantów zastosowań. Od północy do południa można ją znaleźć z ponad dziesięcioma różnymi rodzajami zabudów.

Sérgio Pugliese, Dyrektor Sprzedaży w VWCO, podkreśla „Od dystrybucji napojów po transport paliwa lub wyposażenie w górny kosz, e-Delivery udowadnia wszechstronność, będącą znakiem firmowym Volkswagen Caminhões e Ônibus. Pojazd jest już przygotowany do pracy również w trudnych warunkach, takich jak wywóz śmieci czy ładunki chłodnicze. Nie ma nic lepszego niż samochód ciężarowy dostosowany do potrzeb Twojej firmy, charakteryzujący się niskim wpływem na środowisko, zerową emisją zanieczyszczeń, niskimi kosztami utrzymania i innymi korzyściami”.

W przypadku transportu napojów VW e-Delivery 11 i 14 może odbierać skrzynię paletową lub boczną – nadwozie, które bywa już wykorzystywane w działalności ważnych klientów VWCO, takich jak Ambev i Coca-Cola FEMSA Brasil. Innym szeroko stosowanym nadwoziem jest aluminiowe furgonowe, idealne do dostaw miejskich, jakie wykonuje Grupo Pérola z pierwszymi elektrycznymi ciężarówkami VW w regionie Środkowego Zachodu. E-Delivery można też znaleźć w operacjach specjalnych, takich jak ciężarówka obsługująca samoloty na lotnisku Manaus przez BR Aviation i Pioneiro Combustíveis. W pionierskim na świecie zastosowaniu jest także wdrażany przez Supergasbras – to aplikacja ze zbiornikiem do transportu gazu LPG luzem.

Kolejnym udanym partnerstwem jest Volkswagen Caminhões e Ônibus i Audi do Brasil w zakresie pierwszych w 100% zrównoważonych dostaw pojazdów w kraju. VW e-Delivery przejęło oficjalny transport modelu Audi RS eTron GT do nowych właścicieli. W tym celu VW e-Delivery 11 ton 4×2 zyskał platformę wyciągarki z blokadą boczną do transportu aut, zapewniając bezpieczeństwo w drodze ze salonów do domów ich nowych właścicieli.

Od samego początku e-Delivery został mianowicie zaprojektowany z myślą o zastosowaniach wymagających przystawki odbioru mocy, zwanej e-PTO (elektryczna przystawka odbioru mocy), co zapewnia, że pojazd elektryczny może obsłużyć wszystkie zastosowania obsługiwane obecnie przez segment. Diesel. Argel Franceschini, dyrektor wykonawczy e-Mobility przez VWCO, wskazuje „Jesteśmy przygotowani, z naszym ogólnoświatowym centrum rozwoju i zespołem inżynierów gotowym do obsługi wszystkich naszych klientów na zamówienie. To jedna z zalet skoncentrowania całej tej wiedzy specjalistycznej w Brazylii, oprócz silnych relacji, które od ponad 40 lat rozwinęliśmy z wykonawcami w tym kraju, spełniając wymagania naszych klientów w sposób dostosowany do potrzeb”.

Tekst: Jarosław Brach 

Zdjęcia: Producent