Volvo Trucks otrzymało zamówienie na kolejne sto elektrycznych ciężarówek od firmy logistycznej DFDS. Podwaja to liczbę elektrycznych ciężarówek Volvo we flocie DFDS do łącznie 225 sztuk, co stanowi największą flotę elektrycznych ciężarówek o dużej ładowności w Europie. Ogólnie DFDS zwiększa liczbę elektrycznych ciężarówek w swojej flocie o kolejne 100 egzemplarzy Volvo FH i FM Electric
DFDS, największa firma spedycyjna i logistyczna w Europie Północnej, widzi rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania transportowe, które w mniejszym stopniu obciążają środowisko. Dlatego złożył kolejne zamówienie na sto elektrycznych ciężarówek Volvo. Wcześniej zakupił łącznie 125 elektrycznych ciężarówek Volvo o dużej ładowności. Obecnie 95 z nich działa w Szwecji, Danii, Belgii Holandii i na Litwie, a pozostałe trzydzieści zostanie dostarczonych w 2024 roku. Dzięki wzrostowi liczby elektrycznych ciężarówek we flocie do końca 2023 roku DFDS zredukuje emisję gazów cieplarnianych o 1516 ton (well-to-wheel, źródło: DFDS ).
Bezemisyjny transport jest realnym rozwiązaniem
Roger Alm, prezes Volvo Trucks, mówi „Jestem bardzo dumny, że możemy kontynuować naszą bliską współpracę z DFDS. To zamówienie na kolejne sto elektrycznych ciężarówek Volvo jest dowodem zaufania, jakie pokładali w naszej firmie. Duży wzrost floty elektrycznych samochodów DFDS pokazuje, że transport zeroemisyjny jest realnym rozwiązaniem tu i teraz”.
Nowe elektryczne ciężarówki zostaną wdrożone na dziewięciu rynkach w Europie, w tym w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Belgii i Szwecji. Dotyczy to niedawno zmodernizowanych i bardziej energooszczędnych modeli FH Electric i FM Electric .
Niskoemisyjny łańcuch dostaw
DFDS posiada obecnie największą flotę ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych w Europie i jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest elektryfikacja do 2030 roku co najmniej 25 procent swojej floty. Niklas Anderson, wiceprezes działu logistyki w DFDS, wskazuje „Chcemy wspierać przejście na bardziej zrównoważony transport drogowy. Nasza rosnąca flota elektrycznych ciężarówek nie tylko pomoże zmniejszyć wpływ naszej działalności na klimat. Umożliwi też DFDS wspieranie większej liczby firm pragnących dekarbonizacji swoich łańcuchów dostaw. To nowe zamówienie podkreśla nasze zaangażowanie w ciągły rozwój”.
Część nowych elektrycznych ciężarówek będzie używana do transportu ładunków do i z zakładu montażowego Volvo Trucks w Göteborgu.
Elektryczne ciężarówki od Volvo
Od 2019 roku Volvo Trucks dostarcza elektryczne ciężarówki klientom w 45 krajach na sześciu kontynentach. Obecnie podmiot oferuje najszerszą linię produktów w branży, obejmującą osiem modeli elektrycznych, odpowiednich do różnorodnych zadań transportowych w miastach i między miastami.

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent