Ubezpieczycielem programu będzie Helvetia International Automotive Business. Ta specjalna ochrona ubezpieczeniowa stanowi kluczowy element oferty Truck as a Service oferowanej przez Volta Trucks.

Volta Trucks, producent i dostawca usług w zakresie całkowicie elektrycznych pojazdów użytkowych, potwierdził partnerstwo z Qover i Helvetia International Automotive w celu zapewnienia swoim klientom ubezpieczenia flot pojazdów całkowicie elektrycznych.

Specjalistyczna ochrona ubezpieczeniowa dla klientów Volta Trucks będzie zarządzana przez Qover, wiodącą europejską insurtech w zakresie organizowania wbudowanych ubezpieczeń, a ubezpieczona przez Helvetia International Automotive, oddział szwajcarskiej firmy ubezpieczeniowej z oceną S&P A+, z ponad 160-letnim doświadczeniem w ubezpieczeniach.

Klienci Volta Trucks otrzymają ofertę ubezpieczenia komunikacyjnego za pośrednictwem firm Qover i Helvetia, z indywidualnie dopasowanymi poziomami ochrony w oparciu o każdy przypadek wykorzystania floty. Zapewnia to prosta i bezproblemowa obsługa użytkownika końcowego, wspierana przez narzędzia cyfrowe, od wyceny po subskrypcję i zgłoszenie, wraz z wszelkimi pracami naprawczymi wykonywanymi przez własnych ekspertów naprawczych Volta Trucks w sieci producenta.

Partnerstwo między Volta Trucks i Qover będzie dostępne dla wszystkich klientów na rynkach startowych Volta Trucks w całej UE i Wielkiej Brytanii. Produkty ubezpieczeniowe Helvetia będą dostępne dla klientów w początkowych krajach europejskich: we Francji, Hiszpanii, Niemczech i Holandii. Inne kraje w Europie i Skandynawii pójdą w ich ślady w odpowiednim czasie.

Zapewnienie ubezpieczenia stanowi kluczowy element oferty Volta Trucks Truck as a Service. Zmniejsza ryzyko i przyspiesza wdrażanie elektrycznych pojazdów użytkowych przez operatorów flot, zapewniając bezproblemowy sposób elektryfikacji ich flot. Truck as a Service wspiera każdy etap migracji do elektryfikacji, oferując przystępny cenowo dostęp do w pełni elektrycznego pojazdu Volta Zero oraz wszystkich jego wymagań w zakresie serwisowania, konserwacji, ubezpieczenia i szkoleń, maksymalizując dyspozycyjność i efektywność operacyjną pojazdu.

Komentując partnerstwo, Casper Norden, Chief Fleet Solutions Officer w Volta Trucks, powiedział;

„Partnerstwo między Volta Trucks, Qover i Helvetia otwiera nowe możliwości dla branży pojazdów użytkowych jako ważna część naszej oferty Truck as a Service. Dzięki bliskiemu zaangażowaniu naszych klientów wiemy, że tradycyjni ubezpieczyciele czasami nie rozumieją różnic i możliwości, jakie daje w pełni elektryczna ciężarówka w porównaniu z pojazdami z silnikiem spalinowym, do których ubezpieczenia są przyzwyczajeni. Partnerstwo z Qover i Helvetią rozwiązuje ten problem i jest kolejnym przykładem tego, jak Volta Trucks wspiera swoich klientów w ich przyspieszonej podróży do zrównoważonej i bezemisyjnej działalności”. Quentin Colmant, dyrektor generalny i współzałożyciel Qover, stwierdził „Z punktu widzenia ubezpieczeń szczególnie interesujący jest nacisk, jaki Volta Trucks kładzie na bezpieczeństwo podczas projektowania swoich produktów. Dzięki temu partnerstwu widzimy potencjał do opracowania rozszerzonych programów ubezpieczeniowych, wykorzystujących dane telematyczne z pojazdów Volta Trucks w celu dalszego zwiększania bezpieczeństwa ich klientów i innych użytkowników dróg. Podczas gdy Volta Trucks i Qover działają jako koordynatorzy w swoich branżach, nasze wspólne wartości umożliwiają nam stworzenie silnego ogólnoeuropejskiego partnerstwa”. Natomiast Tilo Schroiff, szef Helvetia International Automotive, dodał „Partnerstwo Helvetia International Automotive i Volta Trucks to idealna symbioza i odpowiedź na trwające i dynamiczne zmiany w branży motoryzacyjnej i społeczeństwie. Jesteśmy innowacyjni, elektryczni, w 100% cyfrowi i wspieramy podróż w kierunku zrównoważonej, lepszej mobilności”.

 

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent