Petit Forestier zostaje dostawcą wynajmu i leasingu chłodzonych wariantów Volta Zero. Umowa obejmuje wybrane rynki startowe w Europie i Wielkiej Brytanii. Wypożyczany/wynajmowany w pełni elektryczny pojazd chłodniczy stanowi ważną część miejskiej strategii Volta Trucks.
Volta Trucks ogłosił dalsze partnerstwo z Petit Forestier jako rozszerzenie wcześniej ogłoszonej umowy kupna i dostawy, oferując rozwiązania w zakresie wynajmu i leasingu ciężarówek chłodni w całej Europie i Wielkiej Brytanii. W ramach nowej umowy Petit Forestier zostanie partnerem wynajmującym chłodniczą wersję całkowicie elektrycznego 16-tonowego i 18-tonowego Volta Zero we Francji, Wielkiej Brytanii, Republice Irlandii, Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Holandii, Luksemburgu i Polsce. W rezultacie klienci skorzystają z doświadczenia Volta Trucks w zakresie elektrycznych ciężarówek i infrastruktury do ładowania, w połączeniu z doświadczeniem Petit Forestier w sferze kompleksowych rozwiązań chłodniczych, pomagając jeszcze bardziej uprościć przejście na flotę elektryczną.
Petit Forestier został założony w 1907 roku i jest jedyną europejską wypożyczalnią na rynku wynajmu posiadającą unikatowe wiedzę i doświadczenie w dziedzinie chłodnictwa. Podmiot korzysta z największej w Europie floty chłodni na wynajem, liczącej ponad 70 000 pojazdów, i obecnie swoim zasięgiem obejmuje 20 krajów w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu ponad 15 000 klientów może zabezpieczyć logistykę i transport w kontrolowanej temperaturze, od produkcji wyrobu do konsumenta końcowego.
Dyrektor generalny Volta Trucks, Essa Al-Saleh, powiedział „Volta Zero została specjalnie zaprojektowana, aby w środowisku miejskim zapewnić logistykę bez emisji spalin, a transport ładunków w kontrolowanej temperaturze jest istotną częścią tej strategii dla nas i naszych klientów. Nasza umowa o partnerstwie i wynajmie z Petit Forestier dodatkowo pokazuje nasze zaangażowanie w zapewnianie naszym klientom prostego, łatwego w zarządzaniu i pozbawionego ryzyka przejścia na całkowicie elektryczne rozwiązanie transportowe, pomagając uczynić nasze centra miast bezpieczniejszymi i bardziej zrównoważonymi dla wszystkich ”. Léonard Forestier, prezes Petit Forestier Group, dodał zaś „Petit Forestier to firma rodzinna, która od momentu powstania w 1907 roku zawsze potrafiła przewidywać wyzwania każdej epoki. Przyszłość transportu chłodniczego będzie bardziej ekologiczna i prostsza! Zaangażowany w dążenie do transformacji energetycznej, Petit Forestier stale rozwija swoją ofertę pojazdów chłodniczych wykorzystujących alternatywne źródła energii. Pracujemy ramię w ramię z naszymi partnerami, aby dostarczać naszym klientom innowacyjne rozwiązania, odpowiadające wyzwaniom środowiskowym. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Volta Trucks, aby zaproponować chłodnię Volta Zero, będącą wynikiem partnerstwa opartego na innowacjach i zrównoważonym rozwoju”.

 Tekst: Jarosław Brach

 Zdjęcia: Producent