Volta Trucks i ZF CVS wspólnie angażują się w ochronę klimatu i zrównoważony rozwój. Dlatego m.in. ZF CVS został wybrany na kluczowego dostawcę kilku podstawowych systemów dla Volta Zero, w tym układów hamulcowych, zawieszenia i układu kierowniczego. Ta współpraca z ZF pomaga Volta Trucks w wiodącym w branży tempie wprowadzania produktów na rynek.
Volta Trucks, producent całkowicie elektrycznych pojazdów użytkowych oraz dostawca usług, ogłosił długoterminową umowę z ZF, największym na świecie dostawcą dla branży pojazdów użytkowych, na niektóre podstawowe systemy i komponenty całkowicie elektrycznego Volta Zero.
Technologie ZF zastosowane w Volta Zero zostały zaprojektowane i skonfigurowane specjalnie do użytku w pojazdach użytkowych i stanowią część kluczowych systemów. Systemy te obejmują zaawansowany system hamowania awaryjnego (AEBS) OnGuardACTIVE, elektronicznie sterowany układ hamulcowy (EBS) ze skrzynką pedałów hamulca, elektroniczną kontrolę stabilności ESCsmart (ESC) oraz elektropneumatyczny hamulec ręczny (EPH) OnHand. System ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu OnLaneALERT (LDWS), który zwiększa bezpieczeństwo i pomaga zapobiegać niezamierzonemu zjechaniu z pasa ruchu, również pochodzi od ZF. Ponadto ZF dostarcza komponenty układu kierowniczego, w tym kolumnę kierownicy i przekładnię kierowniczą. Co więcej, innowacyjny niezależny układ przedniego zawieszenia (IFS) opracowany przez ZF dla modelu Volta Zero, o kompaktowej i zoptymalizowanej konstrukcji, wspiera niską kabinę, ułatwiając wsiadanie i poprawiając widoczność kierowcy, a jednocześnie umożliwiając niezależny skok kół i tym samym poprawiając komfort jazdy, prowadzenie pojazdu oaz zwrotność. Poza tym zamontowany w Volta Zero system ZF OptiRide Electronically Controlled Air Suspension (ECAS) wspiera codzienne operacje pojazdu, w tym procedury dokowania i załadunku, poprzez automatyczną i ręczną regulację wysokości podwozia w celu poprawy bezpieczeństwa, wydajności i komfortu kierowcy.
Dr Peter Laier, członek zarządu ZF odpowiedzialny za biznes pojazdów użytkowych ZF, skomentował „Szczególnie elastyczni, nowi producenci samochodów ciężarowych, tacy jak Volta Trucks, w swojej bazie dostawców potrzebują silnych partnerów, którzy pomogą im skrócić koszty badań i rozwoju oraz czas wprowadzania na rynek, oferując rozwiązania „pod klucz” oraz związane z nimi wsparcie w zakresie inżynierii aplikacji i testowania. Dzięki najszerszemu portfolio produktów w branży pojazdów użytkowych, które zapewnia korzystne połączenie uznanych i innowacyjnych rozwiązań, ZF CVS ma dobrą pozycję, aby towarzyszyć producentom pojazdów użytkowych w ich drodze do zwiększania poziomu elektryfikacji, automatyzacji i cyfryzacji. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak innowacyjną marką jak Volta Trucks, aby wspierać transformację branży w kierunku zerowej emisji i wypadków”. Ellie Pittson, dyrektor ds. zakupów w Volta Trucks, powiedziała zaś „Jako przełomowy producent całkowicie elektrycznych pojazdów, który wprowadza pojazdy na rynek w tempie wyznaczającym branżę, współpraca z zaufanymi dostawcami motoryzacyjnymi, takimi jak ZF, będzie istotną częścią naszego sukcesu. Volta Trucks i ZF CVS wykazują wspólne zaangażowanie na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju oraz przodują w dziedzinie mobilności nowej generacji, co sprawia, że ta relacja jest bardzo ważna dla Volta Trucks”.

 

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent