Volta Trucks i motocykle elektryczne Cake mają na celu dalszą dekarbonizację i odciążenie ulic w centrum miasta. Szwedzcy innowatorzy jednoczą się, aby zapewnić elektryczny mobilny mikrohub do dostawy ostatniej mili. Pierwszą próbę dla klientów Volta Trucks, Cake Motorcycles wraz z H&M Group zaplanowano w Paryżu na pierwszy kwartał 2023 roku.

Volta Trucks – producent w pełni elektrycznych pojazdów użytkowych i dostawca usług, oraz Cake, szwedzki producent lekkich motocykli elektrycznych klasy premium, ogłosili współpracę mającą na celu dekarbonizację i odciążenie dostaw ostatniej mili, przy jednoczesnej poprawie jakości usług dla klientów końcowych. Pierwsza próba, planowana w Paryżu na pierwszy kwartał 2023 roku, odbędzie się z H&M Group, rodziną marek i firm z branży mody i designu. W pełni zintegrowana usługa dostarczania bez emisji z magazynu do klienta końcowego wykorzystuje najbardziej wydajne połączenie elektrycznych ciężarówek i elektrycznych pojazdów dwukołowych.

Swobodnie działająca w najbardziej rygorystycznych strefach zerowej emisji na świecie, pojemna Volta Zero będzie działać jako mobilny mikro hub lub mini magazyn. Na początku dnia pracy motocykle elektryczne Cake zostaną załadowane w centrum dystrybucyjnym do Volta Zero i wdrożone w centrum miasta. Stamtąd dostarczą na ostatniej mili paczki do klientów w najszybszy i najbardziej zrównoważony sposób, bez wpływu na ruch lub trudności z parkowaniem. W ciągu dnia Volta Zero może zostać przeniesiona do innych lokalizacji lub w razie potrzeby zapewnić szybką wymianę akumulatorów do motocykli Cake, tym samym zabezpieczając efektywny zasięg dostaw w całym mieście.

Volta Trucks i Cake zostały założone, aby sprostać współczesnym wyzwaniom transportu. Koncentrując się na dwóch bardzo różnych platformach pojazdów, ale dzieląc te same cele – tzn. integracja obu technologii – oferują natychmiastowe możliwości dla sprzedawców detalicznych obsługujących szybko rozwijającą się branżę dostaw e-commerce.

Essa Al-Saleh, dyrektor generalny Volta Trucks, powiedział „Zaprojektowaliśmy w pełni elektryczną Volta Zero, aby była najczystszym, najbezpieczniejszym i najbardziej wydajnym miejskim pojazdem dostawczym. Większość naszych klientów korzysta z ciężarówek do dostaw z magazynów poza miastem do sklepów w centrum miasta. Ale jako marka myśląca przyszłościowo zawsze poszukiwaliśmy innowacyjnych partnerów, aby dostarczać rozwiązania nowe i redefiniujące branżę. Partnerstwo między Volta Trucks i Cake pokaże, w jaki sposób połączenie rozwiązań transportowych o zerowej emisji spalin może przynieść korzyści markom i klientom, takim jak Grupa H&M, oraz środowiskom w centrach miast:. Stefan Ytterborn, założyciel i dyrektor generalny Cake, kontynuował „Ponieważ większość dzisiejszych łańcuchów dostaw ostatniej mili zostanie wkrótce zakazana w wielu największych miastach na świecie, wiodące na świecie marki konsumenckie e-commerce muszą już teraz zaangażować się w przyszłościowe koncepcje. Należy opracować rozwiązania, które zapewnią niższe emisje i mniejsze zatłoczenie, a jednocześnie skorzystają ze znacznie bardziej wydajnych dostaw aż do klienta końcowego. Ten innowacyjny ekosystem mobilności, który testują trzy marki, wyznacza jasny kierunek zarówno dla zdrowszych miast, jak i korzyści biznesowych”.

Tekst: Jarosław Brach

Zdjęcia: Producent