IVECO dostarcza 92 sztuki typu S-Ways, w tym 15 zasilanych gazem ziemnym, dla Codognotto Group – firmy z Treviso zajmującej się transportem i logistyką.

Dostawa zostanie zrealizowana w kilku transzach i obejmuje 77 sztuk S-Way model AS440S46T/P oraz 15 sztuk S-Way LNG, model AS440S46T/P, kompatybilnych z biopaliwami. Gaz ziemny stanowi obecnie jedyne dojrzałe rozwiązanie zdolne do rzeczywistej redukcji emisji CO2 na długich dystansach, a IVECO, dzięki swojej najnowszej generacji gamie pojazdów zasilanych metanem, jest w stanie uruchomić pozytywne koło dla środowiska i dla misji. Dzięki wykorzystaniu biometanu możliwe stało się bowiem osiągnięcie pełnego cyklu gospodarki o obiegu zamkniętym, z autonomią do 1600 km, pojemnością tankowania porównywalną z olejem napędowym i wyższą ładownością, czyli czynnikami umożliwiającymi skorzystanie z gwarantowanych korzyści środowiskowych zasobów niezbędnych do osiągnięcia ujemnej emisji dwutlenku węgla do 121%, jak wykazano w badaniu przygotowanym przez CNR, promowanym przez CIB – włoskie konsorcjum biogazowe.

Ewolucja transportu i logistyki odbywa się również poprzez synergie między firmami, które inwestując w innowacje, transformację cyfrową i zrównoważony rozwój środowiskowy, generują wartości, które stawiają klienta w centrum każdego rozwiązania. Współpraca i wspólne cele w połączeniu z profesjonalizmem i kompetencjami dają początek ważnym partnerstwom, które napędzają zmiany. W tym zakresie można podzielić się wrażeniami i doświadczeniami z lokalnej rzeczywistości, która potrafiła zbudować ekosystem usług począwszy od transportu, przez intermodalność, aż po zintegrowaną logistykę. Marco Manfredini, dyrektor generalny ds. operacji w Codognotto Group, powiedział „Pojazdy na skroplony biometan (bioLNG) to dziś kluczowy wybór w ograniczaniu emisji. Technologia ta wraz z poszerzaniem oferty intermodalnej oraz zaangażowaniem firmy w projekty związane z wykorzystaniem energii elektrycznej i wodoru wpisuje się w strategię Codognotto, ukierunkowaną na dekarbonizację transportu towarowego i coraz bardziej zrównoważoną logistykę”. Fabrizio Buffa, szef średniej i ciężkiej gamy IVECO na rynek włoski, powiedział: „Dzięki tej ważnej dostawie umacnia się więź między IVECO i Codognotto, wiodącą firmą w panoramie logistyki i transportu drogowego, która po raz kolejny wybrała nasz IVECO S Way, aby napędzać swoją działalność. Cieszymy się, że możemy aktywnie uczestniczyć w procesie odnowy floty firmy, która od zawsze stawiała na innowacyjność i profesjonalizm”. Natomiast Antonella Ceccato, dyrektor generalny Industrial Cars, powiedziała „To przyjemność i powód do dumy dla Industrial Cars, że jesteśmy partnerem tak ważnej rzeczywistości w naszym regionie, jaką jest Codognotto, którą udało się zbudować i stać się liderem ekosystemu usług począwszy od transportu, intermodalności i zintegrowanej logistyki na poziomie międzynarodowym i która w rozwoju biznesu zwraca szczególną uwagę na aspekty wartości, takie jak dobre samopoczucie personelu, środowisko i terytoria, na których działają”.

Grupa Codognotto jest wiodącą firmą w sektorze zintegrowanej logistyki, transportu drogowego oraz usług morskich i lotniczych. Mając ponad 40 biur na całym świecie oferuje swoim klientom innowacyjne i szyte na miarę rozwiązania, towarzyszące im na każdym etapie łańcucha dostaw. „Wyprzedzając czasy, proponując zaawansowane rozwiązania znając już odpowiedzi na pytania, których rynek jeszcze nie zadał. Reprezentowanie przyszłości transportu i logistyki, dzięki doświadczeniu, technologii i ludzkiemu wymiarowi” to motto firmy, która aby osiągnąć ten cel w coraz większym stopniu stawia na młodych ludzi, innowacyjność i pozytywne zmiany.

Dostawą zajmowała się firma Industrial Cars, referencyjny dealer IVECO w Vicenzy, Treviso i części Padwy, posiadający ponad 45-letnie doświadczenie w sprzedaży i pomocy technicznej pojazdów IVECO.

 Tekst: Jarosław Brach

 Zdjęcia: Producent