Paul Nutzfahrzeuge i Lankhorst Nord, część Krone Group, łączą siły, aby w przyszłości oferować ciężarówki rolnicze dla wykonawców i przedsiębiorstw rolniczych. Razem optymalizują pojazd serii AROCS do zastosowań rolniczych – biorąc pod uwagę indywidualne wymagania klienta. Ciężarówki rolnicze mają wiele zalet: są szybsze, wydajniejsze i oszczędzają koszty.
Paul Nutzfahrzeuge, jedna z wiodących w Europie firm zajmujących się konstrukcją pojazdów specjalnych, oraz specjalista ds. sprzedaży Lankhorst Nord łączą swoje kompetencje, aby zbadać, w jaki sposób można wspólnie zaspokoić w przyszłości rosnące zapotrzebowanie na ciężarówki dla sektora rolniczego. Podstawowe podwozie ciężarówki rolniczej dostarcza Daimler Truck, a Lankhorst Nord, jako część Krone Group, ma dostęp do rolników i usługodawców. Do chwili obecnej dostawców pojazdów rolniczych jest bardzo niewielu, a rynek profesjonalnej logistyki rolniczej staje się coraz ważniejszy.
Połączone know-how
Od ciągnika, przez odpowiednie modyfikacje dla sektora rolniczego, aż po sprzedaż i usługi, pomyślano o wszystkim, aby stworzyć nowoczesny i atrakcyjny pakiet dla klientów z branży rolniczej. Lankhorst Nord w Aurich przejmuje przygotowanie ofert we współpracy z uczestniczącymi partnerami Krone. Paul i Lankhorst Nord optymalizują pojazd serii AROCS firmy Daimler Truck do zastosowań rolniczych, uwzględniając także indywidualne wymagania klientów.
Nowo utworzone Lankhorst Truck Center tworzy kompleksową sieć sprzedaży, która koncentruje się na profesjonalnej logistyce rolniczej i tworzy centralny punkt kontaktowy dla rolników i usługodawców. W centrum ciężarówek rolnicy i usługodawcy otrzymują całkowicie indywidualne rozwiązania w zakresie logistyki rolniczej z jednego źródła: w Lankhorst Truck Center ciągnik jest konfigurowany i przekształcany w wszechstronny pojazd rolniczy. Specjaliści realizują również specjalne zamówienia rolnicze, takie jak ISOBUS, specjalne opony, komponenty elektryczne i hydrauliczne. Produkowane są tu także kombinacje pojazdów rolniczych i przyczep, takich jak przyczepy z ruchomą podłogą.
Bernhard Wasner, dyrektor zarządzający Paul Group, wyjaśnia „Współpraca z Lankhorst Nord doskonale pasuje do efektów synergii po obu stronach: firma uzupełnia swoją wiedzę w zakresie ofertowania, a my uzyskujemy dostęp do rynku w zakresie sprzedaży. W przyszłości możemy też wnieść do partnerstwa naszą wiedzę specjalistyczną w obszarze napędów alternatywnych, w ten sposób pomagając zoptymalizować przyjazność dla środowiska pojazdów rolniczych”.
Centrum ciężarówek w Lankhorst – punkt kompleksowej obsługi
Wybrani partnerzy Krone mogą teraz znacznie rozszerzyć swoje portfolio za pośrednictwem Lankhorst Truck Center jako kompleksowego punktu obsługi i czerpać korzyści z wyraźnych korzyści w zakresie wydajności podczas planowania i organizacji zamówień. Rainer Werda, dyrektor zarządzający Lankhorst Nord, wskazuje „W przyszłości dla rolników i usługodawców kluczowe będzie szybkie, wydajne i opłacalne transportowanie towarów rolnych. Widzimy tutaj wyraźny trend w kierunku bardziej profesjonalnej logistyki rolniczej. Klienci z branży rolniczej na całym świecie znajdą teraz w Grupie Krone połączenie kompetencji w zakresie technologii zbioru pasz i logistyki rolniczej. Przed nami bardzo ekscytujący czas i jesteśmy przekonani, że rynek pojazdów rolniczych ma duży potencjał”.
Korzystanie z ciężarówek ma wiele zalet:
Efekty kosztowe
Ciężarówki rolnicze są tańsze w zakupie, mają niższe koszty utrzymania oraz przodują pod względem zużycia paliwa dzięki niższej masie własnej. Korzyści kosztowe szacuje się na nawet o 30% niższe koszty inwestycji i 20% niższe koszty eksploatacji.
Wydajność i szybkość
Ciężarówki rolnicze mogą być zarejestrowane jako ciągniki LoF i generalnie działają wydajniej niż ciągniki. Zaawansowane technologie, takie jak systemy nawigacji sterowane GPS, czujniki i funkcje autonomiczne, poprawiają dokładność i wydajność prac rolniczych.
Logistyka i transport
Jeśli ciężarówki rolnicze wykorzystywane są również do transportu produktów rolnych na rynki i do zakładów przetwórczych, pomaga to ekonomicznie zoptymalizować logistykę w sektorze rolniczym i usprawnić – ułynnić przepływ ładunków
Aspekty środowiskowe
Ciężarówki rolnicze można wyposażyć w bardziej przyjazne dla środowiska układy napędowe, takie jak napędy elektryczne lub na paliwa alternatywne, które pomagają zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju.
Akceptacja ulicy
Ostatnim i dalszym argumentem jest większa akceptacja na drodze, ponieważ ciężarówki są cichsze i mają mniejszą masę pojazdue i nie zanieczyszczają drogi tak bardzo jak traktory.

Informacje o pojazdach użytkowych PAUL:

Paul Nutzfahrzeuge GmbH z siedzibą w Vilshofen an der Donau w Dolnej Bawarii jest jednym z liderów rynku europejskiego w dziedzinie budowy pojazdów specjalnych. Ten oddział Grupy Paul rozwinął się w ostatnich latach w odnoszącego sukcesy globalnego gracza, który obecnie obsługuje firmy na całym świecie. Każdego roku specjaliści od podwozi przeprowadzają konwersję podwozi, modyfikacje osi, przedłużenia ramy i specjalne konfiguracje w nawet 1000 pojazdach użytkowych.

    Tekst: Jarosław Brach

    Zdjęcia: Producent