TRP, prywatna marka części zamiennych PACCAR Parts do wszystkich marek i modeli samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów, w 2024 roku obchodzi 30-lecie swojego działanai. TRP oferuje szeroki wybór ponad 157 000 części za pośrednictwem globalnej sieci składającej się z 18 centrów dystrybucji części i ponad 2300 dealerów DAF, Kenworth i Peterbilt oraz sklepów TRP.
„W ciągu ostatnich 30 lat marka TRP dostarczała cenne, niezawodne części i usługi, na których nasi klienci polegają każdego dnia” – powiedziała Laura Bloch, dyrektor generalna PACCAR Parts i wiceprezes PACCAR. „PACCAR Parts z dumą włącza linię TRP do swojej oferty produktów.”
W oparciu o pragnienie klientów posiadania jednego punktu sprzedaży części do wszystkich marek ciężarówek i naczep/przyczep, w 1994 roku powstała w Europie firma TRP. Za pośrednictwem dealerów DAF marka zapewniła linię zaufanych, niezawodnych i sprawdzonych części, które odpowiadały szeroką gamę urządzeń dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Z biegiem lat program rozszerzył się na cały świat, zapewniając operatorom i flotom kompleksowe rozwiązanie umożliwiające zakup wysokiej jakości części do ciężarówek, przyczep, naczep i autobusów wszystkich marek.
300 lokalizacji sklepów TRP
Części TRP można zamówić u dealerów Kenworth, Peterbilt i DAF na całym świecie, przez Internet oraz w dedykowanych sklepach TRP. Sieć sklepów TRP otworzyła swój inauguracyjny sklep w Polsce w 2013 roku. Do końca 2014 roku w Europie, Meksyku i Ameryce Łacińskiej działało 18 lokalizacji sklepów TRP. W 2015 roku w Kansas City w stanie Missouri otwarto pierwszy północnoamerykański sklep TRP. W tym samym roku TRP uruchomiło sklepy w Nowej Zelandii i na Mauritiusie. W 2016 roku otwarto rekordową liczbę 41 nowych lokalizacji, zwiększając globalny zasięg o Irlandię, Węgry, Australię i Kanadę. W ostatnich latach TRP kontynuowała ekspansję sklepów w USA, Kanadzie, Europie i Ameryce Łacińskiej. Obecnie istnieje ponad 300 lokalizacji sklepów TRP w 45 krajach na całym świecie.
Doskonała dostępność części i szybka wysyłka
Dystrybucja części TRP odbywa się ze strategicznie zlokalizowanych centrów dystrybucyjnych, które zapewniają dostawę z dnia na dzień do sieci dealerów DAF i TRP. DAF centralnie zarządza zapasami dealerów, aby zapewnić najlepszą w branży dostępność części. Aby jeszcze bardziej wzmocnić dostawy części dla dealerów i klientów DAF w Niemczech, Szwajcarii i wschodniej części Francji, PACCAR Parts buduje nowe europejskie centrum dystrybucyjne w Massbach w Bawarii w Niemczech, którego otwarcie planowane jest na czwarty kwartał bieżącego roku.
Kontynuacja rozwoju
Dick Leek, dyrektor generalny PACCAR Parts Europe, stwierdził „Mamy ambicję rozwijać markę TRP w nadchodzących latach. W miarę dalszego poszerzania naszej oferty produktów i liczby punktów sprzedaży, będziemy kontynuować ultraszybką dostawę wysokiej jakości części od renomowanych dostawców po konkurencyjnej cenie. TRP zawsze ma odpowiednie rozwiązanie dla każdego klienta”.

    Tekst: Jarosław Brach

    Zdjęcia: Producent