Transnoriega, uznana w całym kraju firma zajmująca się transportem towarowym z siedzibą w Estremadurze, osiągnęła znaczący kamień milowy, otrzymując pierwsze w pełni elektryczne ciężarówki Volvo FH w regionach Estremadura i Kastylia-La Mancha, a konkretnie w prowincji Toledo.
Volvo FH w pełni elektryczne w regionach Estremadura i Castilla-La Mancha
Te dwa pojazdy reprezentują zaawansowane podejście Transnoriegi do zrównoważonej mobilności, a jednocześnie są pierwszymi tego typu elektrycznymi ciężarówkami w wyżej wymienionych regionach. Inicjatywa odzwierciedla zaangażowanie firmy we wdrażanie czystych technologii i jej wkład w dekarbonizację szlaków transportowych.
Wprowadzenie na rynek elektrycznych samochodów FH przez pionierów zrównoważonego rozwoju podkreśla wiodącą pozycję Transnoriegi we wdrażaniu zrównoważonych rozwiązań transportowych, dając przykład innym podmiotom w regionie. Transnoriega angażuje się również w zrównoważoną logistykę poprzez międzynarodową inicjatywę AECOC Lean & Green.
Dyrektor generalny Transnoriega José Noriega komentuje, co następuje „Cieszymy się, że jesteśmy pionierami we wprowadzaniu elektrycznych ciężarówek w Estremadurze i Kastylii-La Manczy. Ta decyzja potwierdza nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój i naszą odpowiedzialność wobec społeczności, w których działamy”.
Ze swojej strony Pilar Fernández, menadżerka Talleres Sanfer, stwierdza, że „Udana współpraca między Transnoriegą i Volvo a nami, jako koncesjonariuszem, miała fundamentalne znaczenie dla urzeczywistnienia tego kamienia milowego w transporcie elektrycznym. Nasze wspólne skupienie się na wydajności operacyjnej, bezpieczeństwie i zrównoważonym rozwoju pokazuje zaangażowanie nas wszystkich w ciągłe doskonalenie i innowacje w sektorze transportu”.
Model FH Electric uzyskuje zasięg do 300 kilometrów. Ma 3 silniki elektryczne połączone ze skrzynią biegów Volvo I-Shift i oferuje trzy różne moce: ciągłą moc na wale 315 kW (430 KM), szczytową moc na wale 490 kW (666 KM) i chwilowy moment obrotowy do 2400 Nm. Dodatkowo wyposażono go w najnowocześniejsze akumulatory, których łączna pojemność magazynowania energii wynosi 540 kWh.
Nowe jednostki zostały włączone jako kompletne rozwiązanie Volvo wspólnie z Talleresem Sanferem, dealerem odpowiedzialnym za tę operację, z powiązaną umową na konserwację i naprawy, zarządzanie flotą, poprzez kompletne rozwiązanie Volvo Financial Services, specjalne do przejścia na elektromobilność.

    Tekst: Jarosław Brach

    Zdjęcia: Producent