Firma nabyła 16 ciągników siodłowych z najmocniejszym silnikiem szwedzkiej marki

Nowe pojazdy Scania zakupione przez TransMarfil przybyły w dwóch partiach. Pierwsza, składający się z sześciu ciągników siodłowych, został już dostarczona. Natomiast druga, obejmująca pozostałych 10 jednostek, zostanie dostarczona w kwietniu.

Wszystkie nowe modele Scania to S660A4*2NB, należą do serii S i mają 16-litrowy silnik V8 w nastawie o mocy 660 KM i maksymalnym momencie obrotowym 3300 Nm. Jesús Marfil, menedżer TransMarfil, wskazuje „Zaufaliśmy firmie Scania ze względu na osiągi oferowane przez jej silnik V8. Potrzebujemy mocy do naszych dwunaczep i ten silnik nam ją daje. Ponadto charakteryzuje się bardzo dobrym zużyciem paliwa. Na tę decyzję wpłynął także komfort kierowców, biorąc pod uwagę czas spędzany w pojazdach”.

Wysoka moc i maksymalny komfort

Ciągniki siodłowe, które TransMarfil właśnie włączył do swojej floty, dostały silnik V8, najmocniejszy szwedzkiej marki, przeznaczony do najbardziej wymagających prac, łączący w sobie wydajność i niezawodność. W tym przypadku ciągniki te holują podwójną przyczepę – tworzą zestaw dwunaczepowy, o masie całkowitej 72 ton i długości 32 metrów. Zestaw ten będzie realizować międzynarodowe trasy TransMarfil z Malagi do Francji, przewożąc owoce i warzywa. Niemniej na granicy hiszpańsko-francuskiej będzie musiał być rozformowany do dwóch standardowych kombinacji dozwolonych na terenie Francji. Oprócz wydajności silnika V8, seria S oferuje kierowcom jadącym na długich trasach dodatkowy komfort. Płaska podłoga, duże schowki i wygodniejsza pozycja kierowcy łączą się z wysokością i przestrzenią na pokładzie, jaką zapewnia kabina Highline.

TransMarfil SL

TransMarfil z prawie 30-letnią historią jest firmą rodzinną specjalizującą się w transporcie produktów łatwo psujących się (owoce, warzywa i warzywa). Jego flota liczy 60 pojazdów, a baza logistyczna zlokalizowana jest w Velez-Málaga, obiektach wyposażonych w komory z kontrolowaną temperaturą, umożliwiające bardziej efektywne zarządzanie towarami. Pojazdy te są dostarczane przez dealera Scania Hispania w Maladze.

     Tekst: Jarosław Brach

     Zdjęcia: Producent