25 lipca 2. Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie poinformowała o udzieleniu zamówienia w sprawie zakupu partii szosowych ciężarówek ogólnego przeznaczenia dużej ładowności.
Postępowanie to, obejmujące zakup 24 ciężarówek z opcją na kolejnych 24 egzemplarzy, zostało ogłoszone przez zamawiającego w lutym 2023 roku. W dodatku podzielono je na cztery osobne zadania (3+3, 5+5, 7+7 oraz 9+9 pojazdów). Ostatecznie we wszystkich z nich udało się rozstrzygnąć przetarg i doprowadzić do udzielenia zamówienia – dostawcą została spółka Demarko S.A.. Umowy zostały zawarte pomiędzy 16 maja i 12 lipca tego roku. Łącznie mają one wartość 53 mln PLN brutto (powyższa kwota obejmuje także zamówienia opcjonalne).
Obok spółki Demarko S.A., w postępowaniu uczestniczyli inni oferenci – Firma Wanicki Sp. z o.o. oraz Glomex MS Polska Sp. z o.o. (ta ostatnia tylko w zadaniu obejmującym dostawę pięciu pojazdów z opcją na kolejnych pięć).
Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, do Wojska Polskiego trafią warianty szosowe pozwalające na przewóz ładunków o masie minimum 12500 kg (po dokonanej zabudowie, którą zrealizują specjaliści Demarko S.A.). Dodatkowo pojazdy mają dysponować możliwością holowania przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej minimum 14000 kg. Układ napędowy to klasyczne rozwiązanie 6×2 (oś przednia oraz z tyłu oś napędowa i os wleczona). Według dostępnych informacji, zwycięzca postępowania zaoferował zamawiającemu pojazdy marki Volvo – w ostatnich tygodniach to drugi sukces Demarko S.A. w segmencie dostaw ciężarówek, gdyż 10 lipca podpisano umowę na dostawę trzech zestawów składających się z ciągników siodłowych Volvo FH VTC3T wraz z naczepami Demarko 3PCC.

 

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent