Zamówienie jest jednym z największych pojedynczych zamówień Scanii w Europie i największym zamówieniem na ciężarówkę z napędem elektrycznym, które ma zostać zrealizowane w ciągu jednego roku kalendarzowego.

Scania dokłada wszelkich starań, aby spełnić obietnicę marki premium skierowaną do klientów i doprowadzić do przejścia na zrównoważony system transportu. Grupa Consortium Purchasing zamawia rozległą flotę ciężarówek, które mają być dostarczone w ramach Culina Group, WS Group i AW Jenkinson Group.

Całe zamówienie obejmuje 2500 aut, które mają zostać dostarczone w ciągu 12 miesięcy. Transakcja obejmuje samochody z silnikiem spalinowym napędzane najnowszą generacją 13-litrowego układu napędowego SUPER oraz 100 ciężarówek z napędem elektrycznym. Te ostatnie będa to jedne z pierwszych ciągników siodłowych Scania do przewozów regionalnych w układzie 4×2 z napędem akumulatorowym, które będą używane na brytyjskich drogach. Każdy pojazd będzie objęty trzyletnimi umowami na pełną naprawę i konserwację, a niektóre będą finansowane za pośrednictwem Scania Financial Services.

Christian Levin, dyrektor generalny Scania, powiedział: „Scania od wielu lat ściśle współpracuje z Culina Group, WS Group i AW Jenkinson Group. To znacząca umowa, która stanowi kamień milowy na naszej ciągłej drodze do zrównoważonego transportu”. William Stobart, zastępca dyrektora generalnego Culina Group, ocenił „W imieniu Konsorcjum bardzo się cieszymy, że możemy odnowić naszą umowę. To był trudny czas dla producentów OEM z globalnymi problemami z dostawami, ale przez ostatnie dwa lata Scania ściśle z nami współpracowała, aby zminimalizować wpływ na obie strony. Jest to świadectwo prawdziwego partnerstwa między firmami”. Chris Newitt, dyrektor zarządzający Scania UK, dodał zaś „Chciałbym podziękować zarządowi Consortium Purchasing za danie nam możliwości kontynuowania naszej wspaniałej współpracy”.

 

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent