Rutges Cargo Europe wzmacnia swoją flotę o trzynaście nowych ciężarówek Scania, z których jedna jest zasilana akumulatorowo. Firma transportowa, specjalizująca się w niszowych rynkach krajowych i międzynarodowych, ma dobry powód, aby ponownie rozwijać się dzięki Scanii. Dyrektor właściciel Vincent van 't Schip wyjaśnia „Nie tylko ze względu na zużycie paliwa. Jako pracodawca chcemy również stworzyć samochód doskonały”. Wszystkie pojazdy dostarcza Scania Uithoorn.
Twardo stąpając po ziemi Rutges specjalizuje się w transporcie ładunków ze szczególną starannością i precyzją. Odbywa się to za pomocą floty składającej się ze 120 jednostek, której coraz większą część stanowią auta marki Scania.
Dwanaście ciągników Scania 460S
W ostatnich tygodniach w parku logistycznym Schiphol przyjęto partiami dwanaście nowych ciągników Scania 460S z 13-litrowym silnikiem Super. Niskopodwoziowe pojazdy 4×2 są wykorzystywane zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych dla gałęzi transportowych Pharma Transport i Special Cargo Transport. Przy rocznym przebiegu przekraczającym 120 000 kilometrów, dużą uwagę poświęcono komfortowi kierowcy. Oszczędność paliwa również odegrała ważną rolę przy wyborze Scanii. Van 't Schip wyjaśnia „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zużycia paliwa, a tym samym atrakcyjnego całkowitego kosztu posiadania. Ponadto przestronna kabina Scania S oferuje dużo przestrzeni mieszkalnej i luksusowe wnętrze. Dzięki kuchence mikrofalowej, lodówce, a w niektórych przypadkach luksusowemu materacowi i różnym funkcjom bezpieczeństwa, takim jak kamera, kierowcom niczego nie zabraknie w podróży”.
Scania 40R BEV
Oprócz dwunastu pojazdów serii S, Rutges Cargo Europe wprowadzi do użytku w tym roku ciagnik Scania 40R 4×2 BEV, którego dostawa ma nastąpić około lata. Dzięki temu elektrycznemu ciągnikowi akumulatorowemu dostawca usług logistycznych chce zmniejszyć swój wpływ na środowisko, oferując swoim klientom abonament na zrównoważony transport. „To dla nas spore wyzwanie i dosłownie pionierskie. W rozmowach z naszymi klientami zauważamy, że zrównoważony transport jest coraz częściej na porządku dziennym. Elektryczna Scania, która szybko pojawiła się na rynku ze względu na swój zasięg, daje nam możliwość zaoferowania przyjaznej dla środowiska alternatywy”.
Scania BEV ma zasięg 350 kilometrów, na pokładzie akumulatory o pojemności 624 kWh i moc 400 kW (545 KM). Zmontowane we własnym zakresie akumulatory Scanii są nie tylko najbardziej ekologiczne na świecie, ale oferują też większą pojemność. Przy tym Rutges posiada szesnaście punktów ładowania, które wprowadzono cztery lata temu podczas budowy nowej lokalizacji z myślą o przyszłości. Do tego dochodzi przyłącze sieciowe o dużej wytrzymałości do zasilania aparatury do chłodzenia magazynów z kontrolowaną temperaturą.
O firmie Rutges Cargo Europe
Rutges Cargo Europe specjalizuje się w transporcie krajowym i międzynarodowym, ze szczególnym uwzględnieniem rynków niszowych: farmaceutycznego oraz transportu o wysokiej wartości, lotniczego i kosmicznego czy ładunków specjalnych. Ponad 210 pracowników zajmuje się transportem oraz magazynowaniem i przeładunkiem ładunków wrażliwych, wartościowych i farmaceutycznych. W 2024 roku na nowym placu budowy zostanie ukończony nowy magazyn o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych, z czego 80% będzie kontrolowanych temperaturowo, Rutges oferuje najnowocześniejszy magazyn dla sektora opieki zdrowotnej w parku logistycznym Schiphol. Dyrektor właściciel Vincent van 't Schip chce być w czołówce rynku. „Wyspecjalizowaliśmy się w tym, w czym jesteśmy dobrzy i chcemy się dalej rozwijać. Szczególnie dzięki naszej lokalizacji w pobliżu Schiphol możemy wykonywać różnorodne prace”.

 

    Tekst: Jarosław Brach

    Zdjęcia: Producent