Przejrzystość w łańcuchu dostaw z pełną kontrolą danych za pośrednictwem TrailerConnect® Data Management Center – Profesjonalnie monitoruj i oceniaj jazdy za pośrednictwem TrailerConnect® TourTrack

Platformy widoczności – przejrzystości transportu w czasie rzeczywistym (RTVP) zmieniają branżę logistyczną. Dzięki szerokiej gamie opcji rejestracji danych, łączności i wymiany informacji są główną siłą napędową cyfrowej transformacji sektora logistycznego. Firmy transportowe również korzystają z nowego poziomu przejrzystości stworzonego przez te platformy cyfrowe. Są w stanie lepiej planować trasy, efektywniej wykorzystywać pojemność, efektywniej rozmieszczać kierowców i dostarczać swoim klientom więcej informacji dzięki danym w czasie rzeczywistym o lokalizacji i statusie danego ładunku. Jednak niekontrolowane udostępnianie danych dotyczących poszczególnych przewozów może stanowić ogromne ryzyko biznesowe w przypadku ujawnienia całej sieci partnerów i podwykonawców.

Dla firm transportowych przejrzystość z pełną kontrolą danych

Dzięki TrailerConnect® Data Management Center, Schmitz Cargobull oferuje przewoźnikom cyfrowe rozwiązanie w zakresie łączności, dostosowane do ich wymagań. Platforma zapewnia łatwą metodę łączenia różnych członków łańcucha dostaw oraz udostępniania informacji w kontrolowany i bezpieczny sposób w celu zwiększenia przejrzystości w łańcuchu dostaw.
Korzyści z TrailerConnect® Data Management Center dla firm transportowych są oczywiste. Jest gotowy do użycia od razu, bez żadnych prac informatycznych, z łatwą łącznością, gdyż ma interfejsy potrzebne dla większości popularnych platform widoczności w czasie rzeczywistym i systemów telematycznych. Cały czas dodawane są nowe interfejsy. Dzięki indywidualnym konfiguracjom wymiany danych transportowych dla każdej jazdy użytkownik zyskuje pełną kontrolę nad danymi. Może sam zarządzać procesem udostępniania danych, zachowując pełną suwerenność nad swoimi danymi. Oznacza to pełną ochronę sieci biznesowej i logistycznej klienta. Wrażliwe dane biznesowe dotyczące własnej sieci przewoźnika i zaangażowanych podwykonawców nie są ujawniane. Wszystkie dane dotyczące naczep i transportu są chronione zgodnie z RODO i dostępne z jednego miejsca dla całej floty.
TrailerConnect® TourTrack
TrailerConnect® TourTrack wchodzi do gry, gdy wszystkie dane w łańcuchu dostaw zostaną połączone. Dzięki usłudze TourTrack spedytorzy mogą monitorować swoje przejazdy i zlecenia transportowe oraz oceniać swoją działalność w profesjonalny sposób za pomocą zaledwie kilku kliknięć. W portalu TrailerConnect® poszczególne trasy można szybko i łatwo importować z systemów zarządzania transportem lub tworzyć ręcznie, aby można je było monitorować w czasie rzeczywistym lub aby informacje o naczepach dało się łatwo udostępniać stronom trzecim za pośrednictwem łącza (Track&Trace). W rezultacie dyspozytorzy i spedytorzy mogą otrzymywać ważne informacje o lokalizacji i danych o temperaturze wraz z czasem przybycia. Nieplanowane odchylenia stają się natychmiast widoczne, opóźnienia mogą być analizowane, a kluczowe dane dotyczące temperatury mogą być wysyłane do punktu rozładunku we właściwym czasie. Gwarantuje to, że tylko wybrane dane są udostępniane platformom widoczności w czasie rzeczywistym (RTVP) nadawcy na podstawie trasy. W rezultacie firmy transportowe są w stanie zachować kontrolę nad swoimi danymi i nadal oferować swoim klientom maksymalną przejrzystość.

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent