Renault Trucks przedstawia nową, specjalną serię używanych ciężarówek: T Red – to ekologiczne pojazdy, które ucieleśniają zaangażowanie francuskiego producenta w gospodarkę o obiegu zamkniętym. W tej specjalnej serii zastosowano innowacyjne podejście do przedłużania żywotności pojazdów ciężarowych przy jednoczesnej ochronie środowiska.
Używane ciężarówki w gospodarce o obiegu zamkniętym
Pojazdy Renault Trucks są projektowane z myślą o przejechaniu ponad miliona kilometrów. Dlaczego więc przestać wcześniej? W ramach swojego zaangażowania w podejście obiegowe producent walczy ze starzeniem się pojazdów, przedłużając pierwszy okres życia swoich wyrobów, by w ten sposób pozwolić klientom na ich intensywne użytkowanie przez dłuższy czas.
W czasach podwójnego niedoboru samochodów i kierowców, podmiot, które zawsze podkreślał atrakcyjność używanego taboru zarówno dla przewoźników, jak i kierowców, wprowadza na rynek trzecią specjalną serię aut używanych – Renault Trucks T Red. Jest to ciężarówka o atrakcyjnym designie, trwała, wydajna i dostępna od ręki.
Dynamiczny projekt
Renault Trucks T Red wyróżnia się wysokiej klasy wykończeniami, specjalnie odnowionymi przez zespoły projektowe producenta. Nadwozie charakteryzuje się gradacją szarości oraz charakterystycznym dla marki czerwonym kolorem. Projektanci pracowali nad asymetrycznym designem i zastosowali dynamiczne linie graficzne po bokach pojazdu, symbolizujące nowe logo Renault Trucks.
Ta dbałość o szczegóły rozciąga się także na wnętrze. Kod kolorystyczny marki został elegancko odtworzony: kierownica i siedzenia są obszyte czerwonymi szwami, a dywaniki obszyto w kolorze czerwonym. Pierścienie wentylacyjne na tablicy rozdzielczej są zaznaczone na czerwono, podobnie jak ekran główny centralnego wyświetlacza. Tapicerka tablicy rozdzielczej i wnętrze drzwi w kształcie bumerangu wyróżniają się zaś dynamicznym czerwono-szarym wzorem nadwozia. Nad łóżkiem umieszczona jest jeszcze tabliczka z nazwą, motywami i kolorami serii specjalnej, zapewniająca widoczność z zewnątrz pojazdu.
Wnętrze kabiny Renault Trucks T w kolorze czerwonym
Modyfikacje te są przeprowadzane przez zespoły w centrum adaptacji ciężarówek Renault Trucks, zlokalizowanym w samym sercu zakładu przemysłowego producenta w Bourg-en-Bresse.
Innowacyjne podejście do wspierania gospodarki o obiegu zamkniętym
W modelu T Red, który doskonale ilustruje podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym, koncern kładzie nacisk zarówno na pojazdy używane, jak i ponownie wykorzystanie używanych części.
Używany ciągnik T Red, wyposażony w 13-litrowy silnik, przetestowany i zbudowany z myślą o przejechaniu co najmniej miliona kilometrów, został całkowicie odnowiony przez zespoły fabryki używanych ciężarówek. Tym samym wytwórca zachęca do korzystania z zasobów w obiegu zamkniętym, preferując wykorzystanie używanych części i komponentów regenerowanych fabrycznie, zgodnie z rygorystycznymi procesami przemysłowymi. Poza tym aktualizacja oprogramowania silnika i skrzyni biegów zapewnia oprogramowanie zmniejszające zużycie paliwa i bezpieczeństwo (doświetlanie zakrętów, wskaźnik obciążenia, zarządzanie hamulcami floty). To błędne koło pomaga zredukować emisję CO2 związaną z produkcją nowych komponentów i pokazuje, że pojazdy Renault Trucks są budowane z myślą o trwałości.
Nowe używane ciężarówki Renault Trucks T Red Special Series objęte są gwarancją do 240 000 km lub 24 miesięcy, zabezpieczającą długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie. Niniejsza gwarancja producenta obowiązuje w całej sieci Renault Trucks liczącej ponad 1100 punktów serwisowych. Pod pewnymi warunkami pojazdy mogą być również objęte usługą połączonej konserwacji Start & Drive Excellence Predict, pozwalającej na obsługę zapobiegawczą – predykcyjną, czyli zdalne planowanie przestojów z wyprzedzeniem i grupowanie przestojów, aby zapewnić optymalne działanie w dłuższej perspektywie.
Renault Trucks T Red jest dostępny w całej Europie w zatwierdzonej sieci „Used Trucks by Renault Trucks”.

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent