Dążąc do szybkiej elektryfikacji gamy swoich produktów, Renault Trucks dodaje do oferty nowy lekki samochód dostawczy – Renault Trucks E-Tech Trafic, który w segmencie średnich aut dostawczych trafi do sprzedaży w 2023 roku. W rezultacie francuski producent oferuje obecnie pełną gamę pojazdów w pełni elektrycznych, masie od 650 kg do 44000 kg.

Przejście na niskoemisyjne rozwiązania transportowe jest priorytetem dla Renault Trucks, które właśnie zakończyło elektryfikację wszystkich modeli swoich pojazdów przeznaczonych do pracy w środowiskach miejskich i podmiejskich. Niezależnie od tego, czy kwestia dotyczy dostaw, dystrybucji, odbioru odpadów czy dojazdu do miejsca pracy, wszystkie zastosowania miejskie i podmiejskie są objęte przez Renault Trucks E-Tech T i C, E-Tech D, D Wide i D Wide LEC (16, 19 i 26 t), E-Tech Master (3,1 i 3,5 t), rowery cargo (650 kg), a od 2023 roku także E-Tech Trafic (3,07 t).

W pełni elektryczny pojazd przeznaczony do użytku miejskiego

Wraz z rozwojem handlu elektronicznego, dostaw i korzystania z usług wykonawców do prac remontowych, liczba pojazdów użytkowych poruszających się po drogach centrów miast stale rośnie. Ponieważ pojazdy elektryczne dają profesjonalistom gwarancję możliwości kontynuowania działalności w centrach miast niezależnie od lokalnych przepisów, przy jednoczesnym zachowaniu jakości życia mieszkańców, koncern dodał do swoich propozycji w sferze pojazdów elektrycznych model E-Tech Trafic. Został on przeznaczony do jazdy po mieście. Jest on średniej wielkości i łatwy w manewrowaniu, a jego najbardziej kompaktowa wersja może wjechać na kryte parkingi miejskie i standardowe miejsca parkingowe. Aby też zaspokoić potrzeby wszystkich dostawców i wykonawców, pojazd występuje w różnych konfiguracjach: trzy wersje furgonu (L1H1, L2H1, L2H2), dwie wersje furgonu z podwójną kabiną (L1H1 i L2H1) oraz wersja z platformą. W wersji furgonowej E-Tech Trafic zapewnia pojemność ładunkową od 5,8 do 8,9 m3 i długość ładunkową do 4,15 m. Komfortowa wysokość wnętrza odmiany H2, wynosząca 1898 mm, wystarczy, aby stać prosto w przestrzeni ładunkowej. Pojazd ma ładowność 920 kg, a napędza go silnik elektryczny o mocy 90 kW (120 KM), Pojemność akumulatorów określono na 52 kWh, z kolei zasięg na 297 km – WLTP w cyklu mieszanym: jeden z najlepszych wskaźników zużycia energii elektrycznej na rynku, wynoszący 18,7 kWh, co pomaga obniżyć koszty posiadania pojazdu. Poza tym za pomocą szybkiego ładowania (DC) auto można naładować od 15% do 80% w 60 minut

100% spokoju dzięki indywidualnym usługom

Aby pomóc klientom w całkowitym spokoju przejść na pojazdy elektryczne, producent zapewnia spersonalizowane wsparcie, obejmujące wstępne badanie potrzeb i zastosowań oraz porady dotyczące rozwiązań w zakresie ładowania. Firma proponuje również dostosowane do potrzeb rozwiązania finansowe i wsparcie w zarządzaniu dotacjami rządowymi (w zależności od kraju). By zagwarantować pełną kontrolę kosztów, w ofercie znajduje się ponadto pakiet, zawierający pojazdu, umowę serwisową Start & Drive oraz ubezpieczenie i finansowanie. Do tego E-Tech Trafic został objęty ośmioletnią gwarancją na akumulator trakcyjny oraz dwuletnią gwarancją na resztę pojazdu, w tym części i robociznę oraz całodobową pomoc w razie awarii. Samochód korzysta jeszcze z szeregu usług opartych na doświadczeniu Renault Trucks w zakresie ciężarówek, które u swoich dealerów (Fast i Pro) wydzieliło obszary przeznaczone dla pojazdów użytkowych oraz oferuje szybkie terminy spotkań i wydłużone godziny otwarcia, w tym w soboty. Od października 2023 roku Renault Trucks E-Tech Trafic będzie dostępny we Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Włoszech i Niemczech

Dane techniczne Renault Trucks E-Tech Trafic:

Modele: Van: – L1H1, L2H1, L2H2, furgon z podwójną kabiną: L1H1, L2H1 Platforma: dopuszczalna masa całkowita 3,07 t, ładowność: do 1,16t – Silnik elektryczny o łącznej mocy 90 kW – Maksymalny moment obrotowy silnika elektrycznego: 245 Nm – Akumulator litowo-jonowy: 52 kWh – Ładowarka: do 22 kW AC i do 50 DC – Prędkość maksymalna: 110 km/h – Ładowność 920 kg – Rzeczywisty zasięg: 297 km (cykl łączony WLTP)

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent