Daimler Truck AG („Daimler Truck”) i jego japońska spółka zależna Mitsubishi Fuso Bus and Truck Corporation (MFTBC, „FUSO”) ogłaszają przekazanie firmie Yamoto Transport Co, Ltd. („Transport Yamoto”) pierwszego FUSO eCantera nowej generacji . Ta w pełni elektryczna ciężarówka jest pierwszą z około 900 premierowych eCanterów zamówionych w FUSO przez Yamoto Transport – to największe jak dotąd pojedyncze zamówienie na tę lekką elektryczną ciężarówkę. Pozostałe dostawy do klienta będą odtąd realizowane sekwencyjnie.
Pierwszy eCanter został wprowadzony na rynek przez FUSO w 2017 roku jako pierwsza w Japonii seryjnie produkowana elektryczna, lekka ciężarówka wolna od lokalnej emisji CO2 oraz zmniejszająca obciążenie kierowcy dzięki niskiemu poziomowi hałasu i wibracji podczas jazdy. W ciągu ostatnich pięciu lat kilku klientów na całym świecie korzystało z FUSO eCantera w swoich firmach i przekazało kompleksowe opinie oparte na swoich rzeczywistych doświadczeniach. FUSO wykorzystało te opinie w trakcie opracowywania eCantera nowej generacji. Yamato Transport jako jeden z pierwszych klientów wprowadził eCantera do swojej floty w 2017 roku – było to 25 egzemplarzy pierwszej generacji. Bazując na pozytywnych doświadczeniach związanych z kilkuletnim użytkowaniem eCantera w dostawach do domu i innych usługach logistycznych w Japonii, Yamato Transport zdecydował się na wprowadzenie w całej Japonii około 900 egzemplarzy eCantera nowej generacji.
Karl Deppen, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation, ocenił „eCanter firmy FUSO zmniejsza obciążenie kierowców, oferując im bezpieczną jazdę bez wibracji i emisji spalin. Zostało to wysoko ocenione przez firmę Yamato Transport, która w 2017 roku wprowadziła na rynek 25 egzemplarzy eCantera pierwszej generacji. Jesteśmy zaszczyceni możliwością wspierania firmy Yamato Transport w jej nieustannych wysiłkach na rzecz neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla podczas wdrażania w całej Japonii naszych pojazdów elektrycznych”.
Na początku tego roku eCanter nowej generacji został wprowadzony na różne rynki europejskie, w Japonii i na kilku rynkach zagranicznych. W zeszłym miesiącu FUSO po raz pierwszy wprowadziło eCantera w Indonezji i Chile.
O FUSO
FUSO to marka Daimler Truck dla ponad 170 rynków na całym świecie oferująca gamę pojazdów użytkowych, od lekkich, średnich i ciężkich samochodów ciężarowych i autobusów, po silniki przemysłowe oraz rozwiązania w zakresie łączności. Marka, która od dziesięcioleci stanowi punkt orientacyjny w japońskim krajobrazie pojazdów użytkowych, wykorzystuje japońską jakość i rzemiosło. FUSO jest szczególnie znane ze swojej oferty w segmencie pojazdów lekkich. Lekka ciężarówka Canter ma największy udział w rynku na różnych rynkach na całym świecie. W 2017 roku eCanter stał się pierwszą w Japonii seryjnie produkowaną w pełni elektryczną lekką ciężarówką ustanawiając FUSO pionierem eMobility. W tym roku przypada 90. rocznica marki FUSO, co stanowi kolejny kamień milowy w jej nieprzerwanym dziedzictwie ustanawiania standardów w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i komfortu.
O MFTBC
Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC) z siedzibą w Kawasaki w Japonii jest jednym z wiodących azjatyckich producentów pojazdów użytkowych, a 89,29% jej udziałów należy do Daimler Truck AG, a 10,71% do różnych spółek grupy Mitsubishi. Będąc ikoną japońskiego przemysłu pojazdów użytkowych, z długą, 90-letnią historią związaną ze swoją marką FUSO, MFTBC produkuje na ponad 170 rynków na całym świecie szeroką gamę pojazdów użytkowych, w tym lekkie, średnie i ciężkie samochody ciężarowe i autobusy oraz silniki przemysłowe.
O Yamato Transport
Firma transportowa Yamato, Ltd. jest jedną z największych w Japonii świadczących usługi dostaw od drzwi do drzwi. Logo Yamato „Kuroneko” („Czarny kot”) jest znane w całej Japonii od dziesięcioleci. Logo przedstawia kotkę delikatnie trzymającą w pysku kociaka, co reprezentuje podejście Yamato do zapewniania gościnnych usług dostaw wszystkim klientom. Podmiot rozszerza swoją sieć obejmującą całą Japonię do lokalizacji w Azji i na całym świecie, aby sprostać potrzebom logistycznym swoich klientów.

 

  Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent