Wraz z B. Göbel&Sohn GmbH firma Quantron AG opracowała unikatowy pojazd dla innowacyjnej koncepcji mikro-depot firmy Rhenus Home Delivery
Nowy QUANTRON QLI BEV 7-115 (7,2 t) jest idealny do miejskiego ruchu dystrybucyjnego i ma specjalną konstrukcję do szybkiego podnoszenia i zdejmowania nadwozi wymiennych
Firma technologiczna Quantron AG, która specjalizuje się w zrównoważonym transporcie pasażerskim i towarowym, wraz z firmą B. Göbel & Sohn GmbH, przekazała innowacyjny e-transporter z zabudową specjaliście ostatniej mili – Rhenus Home Delivery. QUANTRON QLI BEV 7,2 t został specjalnie opracowany do nieskomplikowanej i bezemisyjnej dostawy z mikromagazynów w centrach miast bezpośrednio do klienta końcowego. QUANTRON dostarczy w sumie do Rhenus Home Delivery siedem w pełni elektrycznych aut dostawczych z tymi specjalnymi nadwoziami.
Rhenus Home Delivery jest europejskim liderem rynku w dwuosobowej obsłudze ciężkich ładunków masowych na ostatniej mili. W przypadku dostaw do klientów końcowych firma poszukiwała partnerów, którzy mogliby dostarczyć im samochody dostawcze dopasowanestosowane do ich koncepcji mikrodepozytu. Oprócz warunku bezemisyjnej jazdy, pojazdom postawiono wymaganie, aby umożliwiały możliwie najszybszy i nieskomplikowany załadunek i rozładunek w celu optymalizacji procesów dostaw. Mikro magazyny służą Rhenus Home Delivery jako tymczasowe magazyny w śródmieściu. Począwszy od lokalnego magazynu dostaw, nadwozia wymienne są pakowane i przewożone nocą do mikro-depotu, aby zmniejszyć liczbę indywidualnych przejazdów i odciążyć poranne godziny szczytu.
QUANTRON wspólnie z firmą B. Göbel & Sohn GmbH opracował ten wyjątkowy pojazd. Za jego elektryfikację w projekcie odpowiadał QUANTRON. QUANTRON QLI BEV o masie całkowitej 7,2 tony bazuje na Iveco Daily i dodaje nową klasę masową do istniejącej gamy QUANTRON QLI. Dzięki cichemu i bezemisyjnemu napędowi idealnie nadaje się do dostaw w centrach miast na ostatniej mili. B. Göbel & Sohn GmbH podjął się z kolei integracji elektrohydraulicznego modułu – układu podnośnego nożycowego. Umożliwia to szybki załadunek i rozładunek specjalnych zabudów wymiennych do mikrodepotu oraz ich bezpieczny transport.
Jonas von Frieling, Head of Innovation Hub w Rhenus Home Delivery i Rhenus High Tech, ocenił „My w Rhenus Home Delivery zdecydowaliśmy się na QUANTRON, gdyż wraz z rozpoczęciem „Projektu Micro Depot” stosunkowo szybko stało się jasne, że chcemy zbudować pojazd jakiego nie ma na rynku. I do tej współpracy szukaliśmy partnerów, którzy zechcieli iść razem z nami tą drogą.” René Wollmann, CTO i mianowany CEO Quantron AG, dodał xaś „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Rhenus Home Delivery wraz z Göbel wybrali nas jako partnera wdrożeniowego dla swojego pomysłu. Pierwszy pojazd jest już w fazie testów i nie możemy się doczekać kolejnych kroków z Rhenus Home Delivery i Göbel w celu ulepszenia oraz dalszego rozwoju tej koncepcji w sensie współtworzenia”.

 

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent