Ciężkie pojazdy użytkowe z napędem akumulatorowym dostarczane są do HAMA Trucks w Augsburgu. Są to ciągniki siodłowe oraz podwozia pod wymienne typu QUANTRON QHM BEV. Finansowanie zapewnia BMVD, a tabor jest dostarczany do klientów w modelu wynajmu-kupna. Pierwszą dostawę zaplanowana jeszcze na ten rok
Quantron AG, specjalista w zakresie zrównoważonego transportu pasażerskiego i towarowego, otrzymał zamówienie o łącznej wartości 16 milionów EUR od HAMA Trucks w Augsburgu na 38 akumulatorowo-elektrycznych ciężkich pojazdów użytkowych. Pierwsza dostawa została zaplanowana na koniec tego roku.
Wybrane samochody to model QUANTRON QHM BEV z systemem akumulatorów o pojemności 450 kWh i zasięgiem do 300 km. Są one dostarczane w dwóch wariantach: ciągnik siodłowy i podwozie pod nadwozia wymienne. Ponadto auta wyposażono w pakiet aerodynamiczny opracowany specjalnie przez QUANTRON w celu osiągnięcia jeszcze większej efektywności energetycznej.
Wszystkie 38 pojazdów zostało sfinansowanych przez Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVD) w ramach programu finansowania KsNi. Dzięki modelowi rent-to-own klient bezpośrednio korzysta z 80% dofinansowania z BMDV i jednocześnie otrzymuje finansowanie z zawartą umową serwisową na uzgodniony okres.
Harald Mayer, dyrektor zarządzający HAMA Trucks, wyjaśnia „Jesteśmy dumni z nawiązania partnerstwa z QUANTRON. Dzięki akumulatorowo-elektrycznym ciągnikom siodłowym wspólnie z QUANTRON możemy oferować naszym klientom zrównoważone rozwiązania transportowe. Dzięki temu możemy pomóc zmniejszyć wpływ na środowisko w sektorze mobilności” Andreas Haller, założyciel i dyrektor generalny Quantron AG, dodał zaś „Dostawa ciężarówek to kolejny krok w naszej misji promowania zrównoważonej mobilności i rozwijania przyjaznych dla środowiska rozwiązań w sektorze transportu. Nie możemy się doczekać, aby wspólnie z HAMA Trucks kształtować mobilność przyszłości.”

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent