We współpracy z niemieckim dealerem Friedrich GmbH oraz czeską firmą zabudowującą THT Polička na wystawie w niemieckiej Fuldzie na wystawie na wystawie pożarniczej RETTmobil International Tatra po raz pierwszy pokazała model z seriii FORCE w wydaniu 3-osiowym 6×6, pochodzący z trzeciej generacji. Dodatkowo pojazd ten zaopatrzono w tylną oś z funkcją kierowania przeciwbieżnego, dla poprawy manewrowości, w tym redukcji promienia skrętu.

Kabina trzeciej generacji TATRA FORCE, której projekt niedawno otrzymał nagrodę Red Dot Design Award, zapewnia wysoce bezpieczną i komfortową przestrzeń dla załogi.

Waro tu wskazać, że nowa kabina cechuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa dla kierowców i pozostalych członków załogi. Dlatego Tatra wskazuje, że obecnie oferuje jedną z najbezpieczniejszych kabin dla ciężarówki na współczesnym rynku samochodowym. Kabina trzeciej generacji serii FORCE stanowi bowiem wysoce bezpieczną przestrzeń, znacznie wykraczającą poza obowiązujące przepisy homologacyjne EHK 29, których spełnienie jest warunkiem niezbędnym do eksploatacji na drogach UE.

Kabina przeszła trzy trudne testy – uderzenie w przód, uderzenie w przód na słupek oraz weryfikację wytrzymałości dachu. Co więcej, do każdej próby może służyć nowa kabina, ale kabina Tatry z sukcesem i bez problemów przeszła wszystkie trzy sprawdziany w jednym egzemplarzu.

Podstawą bezpieczeństwa kabiny FORCE stanowi wzmocniona i stabilna spawana rama przestrzenna – stalowa struktura nośna, w formie poszycia wypełniona od zewnątrz klejonymi metalowymi lub plastikowymi panelami. Z powyższego wynika, że kabiny TATRA FORCE w trzeciej generacji, w przeciwieństwie do standardowych kabin konkurentów, są dosłownie ubezpieczeniem na życie załogi samochodu i zapewniają ponadprzeciętną ochronę w razie bardzo poważnych wypadków i niebezpiecznych sytuacji.

 

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent