Clean Mat Truckverhuur BV, prowadzący działalność w zakresie wynajmu pojazdów do zbiórki odpadów dla sektora komunalnego, wprowadza do użytku pierwszą śmieciarkę Volvo FE Electric 6×2 z bateriami o pojemności 376 kWh.
Pierwsza śmieciarka Volvo FE Electric 6×2 NLA firmy Clean Mat Truckverhuur została zaopatrzona w dwa mocne silniki elektryczne i 2-biegową skrzynię przekładniową opracowaną przez Volvo. Cztery nowe akumulatory, każdy o pojemności 94 kWh, dają łączną pojemność 376 kWh. Ponieważ Clean Mat Truck Rental koncentruje się na przyszłości, zakupił dwa takie podwozia.
Cichsza i bezemisyjna zbiórka odpadów
To konkretne Volvo zostało wybrane ze względu na jego możliwości techniczne, łącząc e-WOM i zabudowę Geesink GPM4 Combi Split o pojemności 21 m3 z załadunkiem tylnym. Umożliwia cichszy i bezemisyjny odbiór odpadów w wąskich uliczkach i ruchliwych centrach. Ciężarówka cechują przednia oś z zawieszeniem pneumatycznym i w kabinie zainstalowane trzecie siedzenie, specjalnie do tego zastosowania. System rejestracji Diftar, kamery dookoła oraz przestronna, komfortowa kabina z niskim wejściem ułatwiającym kierowcy wsiadanie i wysiadanie oraz sprawiają, że jest to idealna elektryczna śmieciarka, między innymi do wywozu śmieci z centrum miasta .
Cały dzień odbioru bez pośredniego doładowania
Wraz z wprowadzeniem tej pierwszej śmieciarki FE Electric wykonano ważny krok w przejściu na transport elektryczny w sektorze odpadów. Martin Roos, kierownik działu wynajmu w Clean Mat, ocenia „Ten przyjazny dla środowiska samochód ciężarowy łączy wydajność, niezawodność i zrównoważony rozwój. Dzięki imponującej pojemności baterii, wynoszącej 376 kWh, naszym celem jest ukończenie całego dnia zbiórki bez ładowania w międzyczasie”.
Sukces dzięki ścisłej współpracy
Długotrwałe i silne relacje między Clean Mat Truckverhuur, Harbers Trucks i Volvo Trucks, zarówno pod względem sprzedaży, jak i obsługi posprzedażowej, w ostatnich latach zaowocowały dostawą ponad 100 samochodów Volvo. Martin Roos dodaje „Podczas procesu zakupu tej śmieciarki Volvo FE Electric uderzające było, jak wiele jest podobieństw z zakupem pojazdu z silnikiem Diesla. Przejście na elektryczny było ekscytujące, ale zakończyło się sukcesem dzięki ścisłej współpracy wszystkich zaangażowanych stron. Krótkie kanały komunikacyjne i wymiana informacji zaowocowały tym wspaniałym efektem końcowym”.
O Grupie Clean Mat
Clean Mat Group to największa w Europie organizacja zajmująca się wynajmem i sprzedażą pojazdów do sprzątania. Dzięki zróżnicowanej ofercie, obejmującej pojazdy do wywozu śmieci, czyszczenia kanalizacji, kontenerowce i zamiatarki, oferuje rozwiązania dopasowane do konkretnych potrzeb. Firma, wyznająca podstawowe wartości: zaangażowanie społeczne, wysoką jakość, elastyczność, personalizację i niezawodność, posiada ponad 850 jednostek taboru, z czego około 300 przeznaczonych na wynajem.
  Tekst: Jarosław Brach
  Zdjęcia: Producent