Volta Zero zapewnia dostawy o zerowej emisji spalin na Oktoberfest. Innowacyjna, całkowicie elektryczna ciężarówka przyciąga uwagę w Monachium oraz pomaga w dekarbonizacji centrów miast.
Volta Trucks, producent pojazdów użytkowych oraz dostawca usług, dołączył do Paulaner Brewery Group, aby ramach programu Driving Experience Program Volta Trucks zapewnić dostawy w pełni elektrycznych pojazdów o zerowej emisji spalin na znany na całym świecie Oktoberfest w Monachium. Wdrażając w pełni elektryczną 16-tonową Voltę Zero, Paulaner Brewery Group nie tylko pomaga zmniejszyć emisję gazów w centrum Monachium, ale także zwiększa bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg i widzów festiwali podczas dostaw napojów na miejsca wydarzeń.
Innowacyjny i przyciągający wzrok design pojazdu zwrócił uwagę mieszkańców Monachium i gości Oktoberfest.
Oktoberfest, zapoczątkowany w 1810 roku, to coroczne wydarzenie odbywające się w Monachium w Bawarii, które przyciąga do regionu ponad sześć milionów gości z zagranicy i kraju.
Paulaner Brewery Group obsługuje w pełni elektryczną Voltę Zero na ulicach Monachium w ramach programu Volta Zero Driving Experience, dzięki czemu firma może dowiedzieć się, w jaki sposób całkowicie elektryczna ciężarówka średniej ładowności dostosowana do specyfikacji produkcyjnych będzie zintegrowana z jej działalnością. Usuf Schermo, dyrektor sprzedaży w Niemczech w Volta Trucks, powiedział „Widzenie naszych ciężarówek na ulicach Monachium i dostarczanie ich na wydarzenie o światowej renomie jest fantastyczne. Ponieważ organizatorzy Oktoberfest chcą poczynić postępy w kierunku bardziej ekologicznego i zrównoważonego wydarzenia, zapewnienie dostaw do miasta, które nie powodują emisji z rur wydechowych, jest wielkim krokiem w kierunku naszych celów biznesowych, jakim jest dekarbonizacja centrów miast”.
O Grupie Browarniczej Paulaner
Paulaner Brewery Group GmbH & Co. KGaA to najsilniejsze stowarzyszenie browarów regionalnych i jedna z największych grup browarniczych w Niemczech. Jej siedziba znajduje się w Monachium i zrzesza marki Paulaner, Hacker-Pschorr, Fürstenberg, Auerbräu, Hopf, Schmucker, Hoepfner, Thurn und Taxis oraz większościowe udziały w Kulmbacher Brauerei AG.

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent