PACCAR Parts obchodzi w tym roku swoje 50-lecie jako światowej klasy lider w dystrybucji, sprzedaży i marketingu wysokiej jakości części do średnich i ciężkich samochodów ciężarowych, naczep i silników. Szeroka gama produktów stale się poszerza i obecnie obejmuje nie mniej niż 180 000 pozycji oraz pełną serię najnowocześniejszych ładowarek do pojazdów elektrycznych, aby wspierać operatorów transportu w transformacji energetycznej.
PACCAR Parts świętuje 50 lat PDC Eindhoven HH
Laura Bloch, dyrektor generalny PACCAR Parts i wiceprezes PACCAR, powiedziała „Sukces naszego działu wynika z wyjątkowego wkładu naszych pracowników i dealerów, którzy każdego dnia zapewniają wyjątkowe wsparcie naszym klientom”.
Benchmark w branży części
Pierwsze Centrum Dystrybucji Części PACCAR Parts (PDC) zostało otwarte w 1973 roku w Renton w stanie Waszyngton i utorowało drogę dla dodatkowych obiektów w Stanach Zjednoczonych, Europie, a następnie na świecie. Obecnie PACCAR Parts obsługuje 18 PDC na czterech kontynentach, zapewniając 315 000 m2 powierzchni dystrybucyjnej. Najnowszy PDC w Louisville w stanie Kentucky rozpoczął wysyłkę w sierpniu 2022 roku, zwiększając dostępność części dla dealerów i klientów w centralnych, środkowoatlantyckich i południowo-wschodnich regionach Stanów Zjednoczonych. W Europie PACCAR Parts obsługuje 4 centra dystrybucji części (Eindhoven, Leyland , Budapeszt, Madryt), zaopatrując wszystkich dealerów DAF na tym kontynencie i oferując niezawodność dostaw nie mniejszą niż 99,99%, co stanowi punkt odniesienia w branży części do ciężarówek.
Wraz z ewolucją PDC PACCAR Parts w celu poprawy obsługi klienta, sieci dealerskie rozrosły się z około 180 lokalizacji w 1973 roku do ponad 2300 lokalizacji na całym świecie obecnie, z czego prawie 1100 w Europie. Poprawiło to dostęp do produktów, skróciło czas realizacji oraz zwiększyło możliwości obsługi.
„One stop shop”
W oparciu o strategię „One Stop Shop”, w ramach której przewoźnicy z jednego miejsca mogą uzyskać wszystko, co niezbędne dla ich floty, PACCAR Parts wprowadził w 1995 roku swój program uniwersalnych części do ciężarówek i naczep pod nazwą TRP. Z ponad 60 000 pozycji, ta oferta części do wszystkich marek ciężarówek i przyczep/naczep oraz artykułów warsztatowych jest najszersza w branży pojazdów towarowych. Globalna sieć detaliczna TRP obejmuje 271 sklepów w 42 krajach na całym świecie, z czego 99 w Europie.
Globalny program handlu elektronicznego
We współpracy z silnymi dostawcami i partnerami biznesowymi skoncentrowani na kliencie pracownicy PACCAR Parts wprowadzili innowacyjne programy serwisowe, aby wydłużyć dyspozycyjność pojazdów i zwiększyć satysfakcję. PACCAR Parts Fleet Services obsługuje ponad 1100 flot komercyjnych z przeszło 260 000 pojazdów i 140 000 naczep w Europie. Globalny program handlu elektronicznego PACCAR Parts zapewnia klientom całodobowy dostęp online do potrzebnych im części. Dick Leek, dyrektor generalny PACCAR Parts Europe, wskazał„Jesteśmy dumni, że nasza tradycja bycia światowej klasy dostawcą i zaufanym partnerem trwa już 50 lat. Już teraz myślimy o rozszerzeniu wykorzystania nowych technologii i w nadchodzących 50 latach zapewnieniu wzorowego wsparcia serwisowego dla naszych klientów. Nieustannie poszerzamy naszą ofertę produktów i usług za pośrednictwem dealerów firmy DAF. Na przykład jesteśmy więcej niż gotowi, aby wspierać naszych klientów w transformacji energetycznej. PACCAR Parts oferuje nie tylko pełną gamę przenośnych i stacjonarnych ładowarek PACCAR do wszystkich typów pojazdów elektrycznych, ale też wszelkiego rodzaju części zamienne do elektrycznych pojazdów użytkowych”.
Wraz z kontynuacją globalnej ekspansji dystrybucji PACCAR Parts będzie nadal podnosić obsługę klienta, wsparcie techniczne i produktywność na nowy poziom, zapewniając wysoką wydajność łańcucha dostaw i zwiększoną dostępność produktów.

 

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent