Krone 360° Trailer Service to liczne zaawansowane usługi, które w coraz większym stopniu kształtują się pod wpływem cyfryzacji i towarzyszą firmie Krone Trailer przez cały okres eksploatacji naczepy – od taniej marki części zamiennych „Krone Trusted”, poprzez modułowy system „Fair Care” do konserwacji i napraw eksploatacyjnych, aż po całodobowy serwis części zamiennych oraz sieć warsztatów z ponad 700 partnerami serwisowymi w 14 krajach Europy.
Krone zaufał nowej oponie
Wprowadzona na rynek w 2021 roku marka części zamiennych Krone Trusted obejmuje ponad 300 różnych przetestowanych części zamiennych, które pokrywają ponad 80 procent typowych części eksploatacyjnych w naczepach i są do 50 procent tańsze niż oryginalne części zamienne. Części zamienne Krone Trusted nadają się nie tylko do pojazdów Krone, ale także do naczep innych producentów. Wszystkie części – od czujników ABS po klocki hamulcowe – można zamówić w Krone w całej Europie.
Od lata 2023 roku nowością w ofercie jest generacja opon „Krone Trusted Tyre Comfort” (KT231), nadająca się do transportu regionalnego i dalekobieżnego oraz dystrybucji. Nowa opona Krone KT231 oferuje przewagę kosztową aż do 35 procent. Oznaczenie oporu toczenia „B” daje niski opór toczenia, natomiast KT231 charakteryzuje się krótką drogą hamowania i długą żywotnością.
Serwis jako praktyczny system modułowy
Kolejnym elementem usług Krone jest elastyczny system modułowy „Fair Care”, zapewniający konserwację i naprawy eksploatacyjne naczep przez okres od 24 do 72 miesięcy. Fair Care jest dostępny w trzech praktycznych, wzajemnie uzupełniających się pakietach: „Lekki”, „Podstawowy” i „Kompletny”. Pakiety rozszerzeń „Tyre” do opon, „Cool” do agregatów chłodniczych i „Lifter” do wind załadowczych można łączyć w zależności od potrzeb. Dostępna jest także dodatkowa opcja „Awaria” umożliwiająca obsługę awarii w całej Europie.

Inteligentna usługa kompleksowego monitorowania maczepy

Krone poszerzyło w tym roku swoją ofertę usług o Krone Smart Assistant. To rewolucyjna technologia monitorowania i konserwacji naczep. Dzięki tej inteligentnej usłudze menedżerowie flot w czasie rzeczywistym mogą śledzić stan techniczny każdego pojazdu w swojej flocie, bez żadnych komplikacji i wcześniejszych inwestycji.
Krone Smart Assistant umożliwia proste rejestrowanie stanu za pomocą kodu QR dołączonego do naczepy, który można zeskanować dowolnym standardowym smartfonem. Po zeskanowaniu kodu QR użytkownicy są prowadzeni przez proces sprawdzania zwiastuna w dialogu opartym na zdarzeniach. Kontrolę tę można przeprowadzić bezpośrednio w języku ustawionym w smartfonie i wybranej usłudze komunikatora. Za pomocą prostych pytań typu „tak/nie”, wpisów tekstowych lub zdjęć z kamery użytkownicy mogą szybko i sprawnie ocenić stan swojej przyczepy.
Aby skorzystać z tej usługi, nie są wymagane żadna specjalna aplikacja, szkolenie ani wcześniejsza rejestracja. Dlatego Krone Smart Assistant to usługa typu plug-and-play, łącząca w sobie ochronę danych z łatwością obsługi.
Po zakończeniu kontroli i potwierdzeniu szczegółów przez użytkownika dane są przesyłane bezpośrednio do portalu klienta Krone Smart Assistant, gdzie są analizowane. Natychmiastowe zmiany, uszkodzenia naczepy oraz brak palet lub materiału do mocowania są dokumentowane. W razie potrzeby system generuje komunikaty ostrzegawcze i umożliwia przejrzyste śledzenie i dalsze przetwarzanie wszelkich dodatkowych kosztów.
Ta innowacja stanowi kamień milowy w codziennym zarządzaniu operacjami i znacznie zwiększa przejrzystość, wprowadzając w erę cyfrową nawet starsze naczepy bez wcześniejszego wyposażenia telematycznego. W ten sposób Krone przyczynia się do efektywności ekonomicznej i zrównoważonego rozwoju w zarządzaniu flotą.

   Tekst: Jarosław Brach 

   Zdjęcia: Producent