Dzięki najnowszym innowacjom klienci Schmitz Cargobull korzystają ze zwiększonej wydajności, niższych kosztów oraz przewagi konkurencyjnej.

Wewnętrzny system telematyczny naczep Schmitz Cargobull TrailerConnect® zbiera i analizuje dane z czujników zainstalowanych w naczepie. Obejmuje to dane dotyczące lokalizacji naczepy, temperatury, wilgotności i stanu drzwi. Dane te są przesyłane do portalu i aplikacji TrailerConnect® i mogą być wykorzystywane do monitorowania stanu naczepy, optymalizacji tras i rozkładów jazdy oraz poprawy wydajności i wydajności logistyki. Oto trzy innowacje umożliwiające klientom czerpanie korzyści ze zwiększonej wydajności, niższych kosztów oraz przewagi konkurencyjnej.

Integracja ciężarówki z naczepą, konserwacja zapobiegawcza i śledzenie nośnika ładunku

Menedżerowie floty mogą jednym spojrzeniem przeglądać dane telematyczne z ciężarówek i naczep w jednym miejscu – portalu TrailerConnect®. Pomaga to zarządzać harmonogramami, optymalizować trasy, organizować harmonogramy i poprawiać ogólną wydajność floty. Oznacza to, że moce produkcyjne mogą być wykorzystywane bardziej efektywnie, a tym samym obniżają koszty operacyjne. Połączone dane telematyczne oferują korzyści w zakresie zarządzania konserwacją ciężarówek i naczep. Ostrzeżenia o konserwacji w czasie rzeczywistym pomagają w planowaniu napraw i przyczyniają się do zmniejszenia liczby awarii oraz przestojów.
Konserwacja predykcyjna
Dostawcy usług logistycznych, którzy przewożą ładunki w kontrolowanej temperaturze, odnoszą szczególne korzyści z konserwacji prognostycznej. Za pomocą tego systemu przy użyciu sztucznej inteligencji TrailerConnect® analizuje zarówno aktualne dane telematyczne i dane dotyczące agregatów chłodniczych, jak i historyczne dane dotyczące konserwacji i napraw. W rezultacie klienci otrzymują dokładniejsze prognozy dotyczące przyszłych wymagań w zakresie konserwacji i napraw. Mogą efektywniej planować wizyty w warsztacie i unikać awarii agregatu chłodniczego. Klient otrzymuje wszystkie informacje na pulpicie nawigacyjnym portalu TrailerConnect®, skąd może bezpośrednio skontaktować się z najbliższym partnerem serwisowym. Schmitz Cargobull jest pierwszym producentem naczep oferującym konserwację zapobiegawczą agregatów chłodniczych. Poprzez włączenie konserwacji zapobiegawczej do swoich umów o pełną obsługę, klienci Schmitz Cargobull mogą być pewni, że korzystają z dłuższych czasów pracy, dłuższej żywotności agregatów chłodniczych i niższych kosztów eksploatacji.

Śledzenie nośnika ładunku
W przypadku swoich naczep Schmitz Cargobull oferuje opcję zainstalowania odbiorników Bluetooth Low Energy (BLE) wewnątrz nadwozia. Dzięki tagom Bluetooth Low Energy informacje są przesyłane bezprzewodowo do urządzenia odczytującego. Kiedy etykieta BLE jest przymocowana do kontenera wysyłkowego lub palety, w czasie rzeczywistym może dostarczać informacji o lokalizacji, statusie i transporcie ładunku, zwiększając przejrzystość łańcucha dostaw. Upraszcza też zarządzanie zapasami i identyfikowalność, co zmniejsza ryzyko przerw i opóźnień w łańcuchu dostaw. Tutaj wymaga się, aby tagi były identyfikowane przez odbiorniki BLE, które są instalowane w naczepach lub magazynach. Tagi Bluetooth są przymocowane do bagażnika i wysyłają swoją lokalizację do portalu TrailerConnect®. Dzięki temu zawsze wiadomo, gdzie ładunek lub jego małe części znajdują się na swojej drodze w łańcuchu dostaw.

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent