Renault Trucks ogłosiło, że w 2024 roku wprowadzi na rynek nową generację aut dostawczych – typ Master Red EDITION. Ta spójna, „szyta na miarę” oferta obejmuje wiele wersji pojazdów i zabudów, podkreślając zaangażowanie koncernu w dostarczaniu rozwiązań dostosowanych do potrzeb profesjonalistów.

Podmiot przedstawia najnowszą odsłonę modelu dostawczego Master Red EDITION: wszechstronnego i dostosowanego do pracy w mieście. W wersji elektrycznej wyróżniają go cicha praca oraz zerowa emisja CO2, co zapewnia mu nieograniczony dostęp do wszystkich stref miejskich, z pełną dbałością o jakość życia lokalnych mieszkańców.

Zupełnie nowy pojazd: bardziej aerodynamiczna konstrukcja i większa wydajność

Nowa aerodynamiczna konstrukcja E-Tech Master Red EDITION znacznie zmniejsza zużycie energii: nawet o 21% w porównaniu z poprzednią generacją. Odmiany elektryczne z akumulatorami o pojemności 40 kWh lub 87 kWh wg cyklu WLTP pozwalają osiągnąć zasięg do 410 km. Pojazdy w wykonaniach spalinowych są bardziej wydajne dzięki nowej rodzinie silnikowej, dającej znacznie zmniejszoną emisję CO2 i moc od 150 do 170 KM, oraz nowej automatycznej, dziewięciobiegowej skrzyni, co przekłada się na jeszcze lepsze osiągi i radość z jazdy.

Spersonalizowana oferta, dostosowana do różnego typu działalności

Master Red EDITION wyróżniają znaczna adaptowalność i liczne możliwości personalizacji. W ofercie fabrycznej, samochód występuje jako wywrotka, kontener lub furgon do wielu zastosowań. Firma proponuje również szeroki zakres dodatkowego wyposażenia, aby móc sprostać wymaganiom każdej branży. Ggólnie Master Red EDITION jest dostępny w pięciu wariantach, jako: podwozie z kabiną (L2, L3), platforma (L2, L3), furgon (L2H2, L3H2) oraz furgon w kompletacji brygadowej z dodatkowymi miejscami siedzącymi (L2H2, L3H2) do przewozu osób. Do tego auto ma fabryczne dostosowanie (mechaniczne i elektryczne) do łatwiejszego montażu zabudów i osprzętu. Dodatkowo, Renault Trucks wprowadza cztery opcjonalne pakiety, aby „uszyć pojazd na miarę”:

  • Pakiet „Dostawa”: dla ułatwienia operacji związanych z dostawami,
  • Pakiet „Asystent parkowania”: ułatwiający manewrowanie w centrach miast,
  • Pakiet „Ładowność”: mający na celu zoptymalizowanie przestrzeni ładunkowej,
  • Pakiet „Wspomaganie kierowcy”: zmierzający do maksymalizacji bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i innych użytkowników dróg.

Zaawansowane funkcje komfortu i bezpieczeństwa

Master Red EDITION oraz Master E-Tech Red EDITION w standardzie są wyposażone w rozwiązania zwiększające komfort jazdy, takie jak: tablica rozdzielcza zwrócona do kierowcy, dodatkowy wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala, ładowarka indukcyjna i bezprzewodową kompatybilność z Apple CarPlay i Android Auto, dostęp do usług Google, automatyczną klimatyzację i dużą przestrzeń schowków. Kolejną pozycję stanowi dostępny w standardzie cyfrowy zestaw wskaźników. Ponadto zaawansowane nowe systemy wspomagania kierowcy (ADAS) zwiększają bezpieczeństwo i komfort jazdy. W tej sferze najnowszy Master Red EDITION otrzymuje m.in. adaptacyjny tempomat i ogranicznik prędkości, czujniki parkowania (tylne, przednie i boczne) z kamerą cofania, asystenta pasa ruchu, system ostrzegania o martwym polu i system rozpoznawania znaków drogowych.

Nastąpną kluczową zaletę stanowi fakt, że dzięki zmniejszonemu promieniowi skrętu samochód gwarantuje optymalną zwrotność, ułatwiając manewrowanie w ciasnych przestrzeniach centrów miast.

Przy tym Master Red EDITION wyróżniają charakterystyczne dla marki elementy stylizacyjne. Po pierwsze, osłona chłodnicy została ozdobiona czerwonym paskiem. Na błotnikach znajdują się oznaczenia Red EDITION, a z tyłu umieszczono reprezentatywną dla ciężarówek Renault Trucks tabliczkę. Swoiste czerwone pasy bezpieczeństwa oraz nowe obicia foteli i dywaniki podłogowe też nadają wyjątkowego wyglądu.

Pełny zakres usług zapewnia optymalną wydajność

Master Red EDITION zarówno w wersji spalinowej jak i elektrycznej to kompleksowe rozwiązania, otwierajcie drogę nowym dedykowanym usługom. Spersonalizowany i elastyczny plan obsługi pozwala na efektywne zaplanowanie przeglądów oraz koordynację czynności obsługowych. To gwarantuje optymalną dostępność pojazdu. Dodatkowo, za pośrednictwem dedykowanej aplikacji kierowca może kontrolować stan auta. Master E-Tech Red EDITION wspiera również kompleksowa gama usług zaprojektowanych specjalnie dla pojazdów elektrycznych, takich jak:

  • kontrola, instalacja i obsługa urządzeń do ładowania,
  • programowanie i monitorowanie ładowania pojazdów, itp.

Wreszcie, dla zabezpieczenia pełnej kontroli kosztów, Renault Trucks Financial Services proponuje liczne pakiety finansowania i ubezpieczenia.

Doświadczenie Renault Trucks w zakresie pojazdów ciężarowych wykorzystane przy pojazdach dostawczych

Renault Trucks bazuje na swoim doświadczeniu i bogatej sieci serwisowej (1400 lokalizacji w Europie) wspierając klientów pojazdów dostawczych. Przeglądy i naprawy aut, spalinowych i elektrycznych są przeprowadzane przez wysoko wykwalifikowanych i specjalnie przeszkolonych techników. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, serwisy oferują szybkie terminy wizyt i dłuższe godziny otwarcia.

Dane techniczne Renault Trucks E-Tech Master RED Edition

Masa całkowita pojazdu: do 4 t

Ładowność: do 1600 kg (podwozie z kabiną 3,5 t bez zabudowy)

Pojemność paletowa: do 5 europalet

Silnik elektryczny: moc maksymalna: 105 kW/maksymalny moment obrotowy: 300 Nm

Akumulatory: do 87 kWh

Zasięg: do 400 km przy maksymalnej prędkości 90 km/h

Czas ładowania: od 15% do 80% w 40 minut (130 kWh)

Maksymalna masa przyczepy: 2,5 t

 

    Tekst: Jarosław Brach

    Zdjęcia: Producent