Norweska Scania Rental Center ułatwia klientom podejmowanie nowych wyzwań, jednocześnie pozwlając zachować pełną kontrolę nad kosztami i unikać dodatkowych inwestycji. Jest to dobra opcja, gdy prsewożnik chce czasowo zwiększać swoje zdolności przewozowe, ale bez wiązania kapitału.
Centrum Wypożyczania w Kløfta rozszerza swoją ofertę o trzy opcje elektryczne. Kwestia dotyczy tego, by sprawdzić, czy w Norwegii istnieje rynek samochodów elektrycznych na wynajem. Niemcy jako pierwsi wypróbowali tę koncepcję i obecnie mają dwadzieścia wypożyczonych samochodów elektrycznych.
Początek
Wypożyczenie tych trzech elektrycznych ciężarówek to początek. Centrum wynajmu chce ocenić zapotrzebowanie w tym segmencie, dlatego dostępność jest ograniczona. Jeśli popyt będzie wystarczająco duży, możliwe stanie się rozszerzenie oferty o kolejne auta.
Pełna kontrola ładowania
Istnieje duża różnica w tym, jak dobrze rozwinięta jest infrastruktura ładowania. Jeśli klient musi ładować w publicznym punkcie ładowania, wyzwaniem może być to, że ciężarówka często zajmuje dwa miejsca na auto osobowe. Dlatego Scania pomaga w dokładnym wyszukiwaniu, aby ułatwić planowanie tras przejazdu i punktów ładowania. W razie potrzeby samochody można wypożyczyć z ładowarkami Kempower. Te ładowarki zapewniają pełną kontrolę aplikacji nad stanem ładowania samochodu przez cały czas.
Samochody do wypożyczenia
Pojazdy, z których obecnie można wybrać:
– Dwuosiowy 18-paletowy samochód dostawczy z zabudową firmy Närko. Całkowite otwieranie boczne i dwutonowy podnośnik tylny.
– Wywrotka trzyosiowa, z wywrotką i zabudową firmy Istrail.
– Trzyosiowa ciężarówka hakowa z nadbudową firmy JOAB. Ładowność 21 ton.

 

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent