Hiszpański Nistics, operator logistyczny Grupy Cunext, wzmacnia swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój nabywając czternaście elektrycznych ciężarówek Volvo FH Electric. Od stycznia działa już pięć jednostek, a pozostałe dziewięć dołączą do floty w nadchodzących miesiącach.
Nistics, wiodąca firma w sektorze logistyki, podjęła znaczący krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, do swojej floty operacyjnej nabywając 14 samochodów Volvo FH Electric. Operacja ta odzwierciedla zaangażowanie podmiotu w ograniczanie wpływu swojej działalności na środowisko oraz wdrażanie czystych i wydajnych technologii. Operacja została przeprowadzona za pośrednictwem oficjalnego dealera Veinsur, zapewniając maksymalną jakość i wsparcie w realizacji umowy na dostawy tych pojazdów.
Od stycznia ubiegłego roku Nistics eksploatuje 5 aut FH Electric. Uzyskane doskonałe wyniki w zakresie wydajności i redukcji emisji skłoniły firmę do rozbudowy floty. W 2024 roku dodanych zostanie 9 dodatkowych ciężarówek, co da łącznie 14 eksploatowanych ciężarówek elektrycznych.
Model FH Electric osiąga zasięg do 300 kilometrów. Wyposażono go w 3 silniki elektryczne połączone ze skrzynią biegów Volvo I-Shift, które oferują trzy różne moce: ciągłą na wale 315 kW (430 KM), szczytową na wale 490 kW (666 KM) i chwilowy moment obrotowy do 2400 Nm. Dodatkowe wyposażenie stanowią akumulatory najnowszej generacji, mające łączną pojemność magazynowania energii wynoszącą 540 kWh.
Dzięki dodaniu tych elektrycznych ciężarówek Nistics będzie mógł realizować czystsze i cichsze dostawy, co jest wielką zaletą, szczególnie na obszarach miejskich. Zmniejszenie zanieczyszczenia hałasem i poprawa jakości powietrza na tych obszarach to bezpośrednie korzyści wynikające z tej inicjatywy, zgodnej z obowiązującymi przepisami ochrony środowiska i przewidującej przyszłe potrzeby rynku. Ponadto uzupełniają strategię zrównoważonego rozwoju, którą firma realizuje we wszystkich swoich operacjach, szczególnie w fabryce w Kordobie.
Nistics narodziło się z ponad 25-letniego doświadczenia w zarządzaniu potrzebami logistyki intermodalnej Grupo Cunext. Zamierza zastosować to doświadczenie w zarządzaniu logistyką przedsiębiorstw przemysłowych w innych firmach oraz innych sektorach gospodarki i stać się referencyjnym operatorem logistycznym na poziomie krajowym i międzynarodowym. To działanie jest częścią strategii Nistics mającej na celu minimalizację śladu węglowego i wykazanie się odpowiedzialnością ekologiczną. Wybierając Volvo FH Electric, przedsiębiorstwo nie tylko przestrzega aktualnych przepisów dotyczących ochrony środowiska, ale także ustanawia precedens w sektorze logistyki w sferze znaczenia zrównoważonego rozwoju i wydajności.

 

   Tekst: Jarosław Brach

    Zdjęcia: Producent