AH Vrij, firma z Wateringen w Holandii specjalizująca się w krajobrazie, robotach ziemnych i infrastrukturze, na potrzeby utrzymania linii kolejowych w Holandii i Belgii wprowadziła do eksploatacji Actrosa z nadwoziem do wykopów i podwoziem z opuszczanymi wózkami kolejowymi z kołami o małej średnicy.

Ta rodzinna firma w trzecim pokoleniu istnieje od 65 lat i na swój najnowszy nabytek wybrała żółtego Actrosa, którego kolor jest wymagany do certyfikacji: ta ciężarówka to trzyosiowa ciężarówka z dużą podwójną dmuchawą. Rick Vrij, którego dziadek założył firmę, mówi: „Właściwie to ciężarówka z dużym odkurzaczem. A ten odkurzacz będzie używany w Holandii i Belgii. Od momentu ukończenia samochód nie stał w miejscu.” Actros z „odkurzaczem” cztery razy w roku czyści tunel Schiphol z kurzu, piasku, puszek i papieru. Firma jest zajęta przez 27 nocy. Poza tym AH Vrij przez dwanaście weekendów dokładnie „odkurza” siedmiokilometrowy tunel kolejowy w Belgii.
Dzięki wsparciu dealera ciężarówek Mercedes-Benz Bedrijven Rick Vrij zdecydował się rozszerzyć swoją flotę o tę 3-osiową ciężarówkę i zamówił typ Mercedes-Benz Actros 3351L 6×4 ze względu na jego kompaktowe wymiary oraz całkowitą masę holowania, wynoszącą 33 tony.

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent