Naczepa do przewozu ładunków suchych S.BO EXPRESS z zabudową FERROPLAST® to idealny pojazd, gdy przed transportem kurierskim lub ekspresowym ładunków wysokiej jakości stawiane są wysokie wymagania. Dostępna jest w standardowej długości 13,62 m lub opcjonalnie o długości 15,00 m. Wersja 15-metrowa jest o jedną szerokość palety dłuższa od standardowej naczepy, a model piętrowy zapewnia miejsce na aż 73 europalety. Paroszczelne i nietłukące się nadwozie FERROPLAST® niezawodnie chroni ładunek przed czynnikami atmosferycznymi i minimalizuje ryzyko kradzieży.
Od razu S.BO EXPRESS dostępny jest także z lekką i ergonomicznie zoptymalizowaną roletą. Ta roleta Schmitz Cargobull z certyfikatem XL jest zgodna z normą EN-12642 (ładowność 27 ton!) i jest obecnie najlżejszą roletą na rynku, zapewniającą zoptymalizowaną i wydajną obsługę podczas załadunku i rozładunku. Wytrzymały pakiet tylny ze ściśliwymi tylnymi zderzakami rolkowymi Delta Steel zapewnia wzmocnioną ochronę nadwozia podczas zbliżania się do rampy załadunkowej. Gumowe zderzaki umieszczone za rolkami pochłaniają energię, zapewniając lepszą ochronę ciała. Powyższe gwarantuje duże wsparcie podczas częstego załadunku i rozładunku w dystrybucji lub transporcie między węzłami.
Sterowanie w czasie rzeczywistym
Dzięki systemowi modułowemu naczepę można indywidualnie konfigurować i wyposażyć w uproszczone zabezpieczenie ładunku oraz wpuszczany system piętrowy i szyny do zabezpieczania ładunku itp. Oświetlenie LED zamontowane na całej długości daje też tutaj bardzo dobre oświetlenie. Pojazd występuje również z wysokością wewnętrzną 2950 mm do przewozu masowego. Montowany fabrycznie system telematyczny TrailerConnect® wspiera transport towarów o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa i zapewnia przejrzystą kontrolę floty pojazdów. Funkcje takie jak geofencing umożliwiają kontrolę w czasie rzeczywistym i skutecznie chronią pojazd i jego ładunek przed kradzieżą i niewłaściwym użyciem.

 

     Tekst: Jarosław Brach

     Zdjęcia: Producent