Wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań transportowych Van Eck Trailers uczestniczył w targach Transport Logistic 2023, które odbyły się w Monachium w Niemczech w dniach 9-12 maja.
Ponieważ Van Eck jest jednym z pierwszych twórców naczep typu Double Deck, jego pojazdy Twindeck z serii Eckstreme stanowią punkt odniesienia dla branży. Zbudowane z wyjątkową jakością i wysoką funkcjonalnością w każdym szczególe, naczepy Van Eck Double Decker są najbardziej wydajnym sposobem transportu ładunków przy 40% niższym zużyciu paliwa i emisji CO2.
Dział R&D Van Eck odnowił konstrukcję naczep Van Eck Double Deck Trailers, aby zoptymalizować masę, wskutek czego oferuje teraaz przewagę masy 450 kg bez uszczerbku dla solidności i żywotności pojazdu. Dzięki ulepszonej górnej ramie nadkoli, sekcji typu „łabedzia szyja” i konstrukcji tylnego podwozia, dwupiętrowe naczepy panelowe ze sklejki Van Eck nowej generacji zwiększają współczynnik ładowności, który jest już o 60% większy niż w przypadku standardowych pojazdów skrzyniowych.
Zgodnie z hasłem „To nie jest naczepa, to jest 2578 drzew rocznie”, Van Eck Double Deck Trailer stanowi najlepsze, dostępne obecnie rozwiązanie pozwalające osiągnąć cele w zakresie emisji CO2. Aby w prosty sposób zademonstrować firmom transportowym, dla których zrównoważony rozwój jest najwyższym priorytetem, Van Eck opracował kalkulator TCO, który przedstawia dla nich wstępne koszty i redukcję emisji CO2. Opracowany we współpracy z Simonem Kutcherem, wiodącą firmą konsultingową, dostępny na stronie internetowej, kalkulator TCO uwzględnia parametry zużycia paliwa i emisji, aby zademonstrować dostępne korzyści środowiskowe pojazdów. Parametry w kalkulatorze TCO to zredukowany zestaw tego, co zespół ekspertów ds. badań i rozwoju wykorzystuje do znalezienia najlepszego możliwego rozwiązania dla podmiotów transportowych i problemów środowiskowych. Podczas targów Transport Logistics 2023 Van Eck zdecydowanie zachęcał przewoźników do wypróbowania kalkulatora TCO i dalszego planowania wraz z zespołem Van Eck, aby wspólnie realizować dalsze cele środowiskowe.
Nowa generacja naczep dwupokładowych oferuje większy prześwit
Dzięki nowej konstrukcji profili zewnętrznych, opatentowanej przez Van Eck, prześwit pojazdu poprawia się nawet o 50 mm. Ponadto opatentowana konstrukcja śrubowa ułatwia wymianę zewnętrznej ramy podłogowej. Podczas gdy nowa konstrukcja pozwala na większą łatwość serwisowania, poprawiony prześwit zapewnia ochronę spodu pojazdu przed uszkodzeniem na drodze, kamieniami lub nieutwardzonymi drogami.
Van Eck oferuje wyższą łatwość serwisowania dla wydajności operacyjnej.
Ponieważ naczepy dwupokładowe Van Eck są zbudowane z myślą o dłuższej żywotności produktu i łatwości konserwacji, firma jeszcze bardziej poprawiła łatwość konserwacji naczep dwupokładowych nowej generacji. Oprócz istniejących udogodnień, takich jak górna i dolna podłoga z utwardzanego aluminium oraz schludne kanały kablowe, odnowiono połączenie zbiornika powietrza z nadkolami, aby zapewnić lepszą obsługę. Poza tym w tylnej części poduszki powietrzne podtrzymujące wewnętrzny układ zawieszenia zostały zastąpione profilami aluminiowymi. Zaletą tego jest oczywiście dłuższa żywotność komponentów i mniej konserwacji. Wreszcie, tylny portal zrobiono z profili aluminiowych, dzięki czemu drzwi mogą być naprawiane i częściowo konserwowane bardziej efektywnie.
Van Eck utrzymuje pojazd w ruchu dzięki swoim rozległym usługom posprzedażowym
Każda naczepa Van Eck jest fachowo zaprojektowana i wyprodukowana oraz zapewnia najwyższej jakości usługi wspierające działalność transportową. Obecnie Van Eck oferuje usługi posprzedażowe w 32 krajach za pośrednictwem 302 autoryzowanych serwisów. Do tego za pośrednictwem gorącej linii Van Eck proponuje całodobową pomoc drogową w 27 krajach, w 23 językach,. Co więcej, wszystkie zamówienia na części są obsługiwane z zakładu w Beesd z czasem reakcji wynoszącym 1 godzinę, a części są wysyłane z głównego magazynu Van Eck w Beesd lub z magazynów w Goch i Ulm w Niemczech. Wreszcie zespół serwisowy Van Eck w Beesd oferuje pakiety przeglądów, naprawy, modyfikacje, naprawy uszkodzeń i kompletne projekty renowacji, dostosowując pojazdy do potrzeb transportowych swoich klientów.

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent