Volta Trucks i METRO Germany przypieczętowują współpracę uroczystym podpisaniem umowy

Całkowicie elektryczna Volta Zero zacznie działać w METRO w Neuss. W czwartym kwartale 2023 roku kolejne lokalizacje dostaw METRO w Essen, Monachium i Berlinie również zostaną wyposażone w pojazdy Volta Zero

Volta Trucks, producent i usługodawca w pełni elektrycznych pojazdów użytkowych, ogłosił współpracę z METRO Germany, wiodącym międzynarodowym detalistą spożywczym, która prowadzi 102 hurtownie i 11 magazynów dostawczych w Niemczech. 16-tonowy całkowicie elektryczny Volta Zero zostanie początkowo wdrożony dla METRO w Nadrenii Północnej-Westfalii a następnie wejście do użytku w Bawarii i Berlinie, gdy do floty dołączą kolejne pojazdy, gdyż METRO Germany planuje w sposób zrównoważony rozszerzyć swoją flotę dostawczą.

Martin Schumacher, dyrektor generalny METRO Germany, wyjaśnił „Volta Trucks jest idealnym partnerem do stworzenia bardziej zrównoważonej floty samochodów ciężarowych, do której METRO Germany dąży w perspektywie długoterminowej. Używając Volty Zero, która została specjalnie zaprojektowana do użytku w środowisku miejskim, wnosimy kolejny wkład w świadomą ekologicznie mobilność i niższą emisję”. Essa Al-Saleh, dyrektor generalny Volta Trucks, powiedział zaś „Cieszę się, że METRO Germany wybrało Volta Trucks do wdrożenia całkowicie elektrycznego Volta Zero w swojej miejskiej flocie dostawczej i dołączy do nas w podróży do dekarbonizacji. Doświadczą wielu korzyści w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska, jakie bezemisyjna Volta Zero wniesie do ich logistyki miejskiej, czyniąc nasze miasta bezpieczniejszymi i bardziej zrównoważonymi”.

Pierwsza 16-tonowa Volta Zero zostanie wdrożona w bazie METRO w Neuss w sierpniu. „Do czwartego kwartału w METRO Germany będzie w użyciu pięć pojazdów” — mówi Frank Jäniche, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży w METRO Germany. „Dzięki dwukomorowemu systemowi chłodzenia, ciężarówki Volta Zero zapewniają ścisłe chłodzenie produktów, a także gwarantują zwrotność i bezpieczną jazdę, głównie w ruchu miejskim. Duża powierzchnia ładunkowa ułatwia nam dostawy do naszych głównych klientów z branży gastronomicznej”.

Wprowadzając Volta Zero, Volta Trucks dąży do celu, jakim jest zrewolucjonizowanie miejskiego ruchu dostawczego. Całkowicie elektryczna ciężarówka ma unikatową konstrukcję, w której priorytetem jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Konstrukcja przygotowana od podstaw obejmuje niską kabinę, dającą kierowcy bezpośrednią widoczność w zakresie 220 stopni, z widocznością dookoła możliwą dzięki dodatkowej technologii kamer. Dzięki temu kierowca znajduje się na wysokości oczu pieszych i rowerzystów, co pomaga zmniejszyć ryzyko kolizji.

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent