Wysoka wydajność: BERGER ecoCOIL zapewniający do 2,5 tony większą ładowność
Od początku roku w sieci sprzedaży Schmitz Cargobull dostępne są specjalne lekkie naczepy marki BERGERecotrail. Zapewnia to też dostęp do ogólnoeuropejskiej oferty części zamiennych w sieci partnerów serwisowych Schmitz Cargobull. Dostępne są teraz dodatkowe usługi Schmitz Cargobull, takie jak finansowanie, ubezpieczenie i wyposażenie naczep w system telematyczny TrailerConnect.
Telematyka TrailerConnect w czasie rzeczywistym dostarcza informacji o stanie pojazdów i opon, w ten sposób przyczyniając się do większego bezpieczeństwa. Ogólnie ujmując, TrailerConnect to skuteczny sposób monitorowania stanu floty naczep i zarządzania nim.
Lekkie naczepy stają się coraz ważniejsze dla stale rosnącej liczby firm transportowych, szczególnie w kontekście optymalizacji ładowności i większego zrównoważonego rozwoju. Lekkie naczepy BERGERecotrail cieszą się szczególnym zainteresowaniem w zastosowaniach wymagających dużej ładowności. Zmniejszona masa nie tylko redukuje zużycie paliwa i zużycie, ale także umożliwia przewóz większej ilości ładunków.
BERGER ecoCOIL SAPL 24 LTCn
BERGER ecoCOIL SAPL 24 LTCn – masa całkowita tylko 5,3 tony przy ładowności 29,7 ton
Naczepa BERGERecoCOIL, przeznaczona szczególnie do transportu zwojów stali, charakteryzuje się solidną, lekką konstrukcją stalową i przesuwaną konstrukcją plandeki w konstrukcji zwojów. Precyzyjnie spawana konstrukcja w połączeniu z wysokiej jakości komponentami i kompleksową ochroną antykorozyjną zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i trwałość. Dostosowana do transportu zwojów, ecoCOIL może z łatwością ładować zwoje o średnicy od 800 mm do 2100 mm dzięki specjalnie zaprojektowanej powierzchni ładunkowej. Dzięki zaś ładowności na poziomie 29,7 tony pojazd umożliwia przewóz ładunków o masie dodatkowej do 2500 kg większej niż odpowiednie konkurencyjne propozycje. BERGER ecoCOIL został także standardowo wyposażony w telematykę naczep Schmitz Cargobull TrailerConnect, tym samym umożliwiając efektywne zarządzanie flotą.
Dzięki lekkim pojazdom BERGERecotrail firmy transportowe oszczędzają również na opłatach drogowych. Dzięki nowym stawkom opłat drogowych obowiązującym od 1 grudnia 2023 roku 2-osiowy BERGERecotrail pozwala zaoszczędzić niezwykłe 2,4 centa na kilometrze. Przy rocznym przebiegu wynoszącym 120 000 kilometrów oznacza to łączne oszczędności w zakresie opłat drogowych w wysokości 2880 EUR na ciężarówkę. Zapewnia to większą wydajność i podnosi rentowność.

       Tekst: Jarosław Brach

       Zdjęcia: Producent