List przewozowy umożliwia przede wszystkim administrację transportem ogólnoeuropejskim i był dotychczas stosowany w formie papierowej i w czterech egzemplarzach. Zaowocowało to prawie sześcioma milionami stron papieru w samej LKW Walter, jednej z wiodących europejskich organizacji transportowych z Austrii. Zostaną one teraz zastąpione rozwiązaniem w pełni cyfrowym.

KRONE jest partnerem w opracowywaniu i wdrażaniu eCMR. Wraz z wprowadzeniem w całej Europie cyfrowego listu przewozowego eCMR, Krone i Lkw Walter wdrażają rewolucyjną innowację w branży transportowej.

Łatwy dostęp za pomocą kodu QR na naczepie

Max Birle, dyrektor KRONE Telematics & Digital Services, wskazuje „Innowacyjna logistyka, doskonałość cyfrowa i rozwiązania zorientowane na klienta definiują KRONE Trailer. Nasze zaangażowanie w bycie pionierem cyfrowym znajduje odzwierciedlenie w ciągłym doskonaleniu wartości środowiskowych naszej firmy, a innowacje cyfrowe sprawiają, że znaczący wkład. „Smart Assistant” jest ważną częścią naszych cyfrowych obszarów transformacji naczep – porównywalną z wydajnym systemem operacyjnym. Zrewolucjonizował zarządzanie dokumentami wszystkich naczep KRONE, radykalnie upraszczając obsługę dokumentów pojazdów, takich jak eCMR i. inne usługi bez konieczności stosowania dodatkowych aplikacji. Jest to najprostsza oferta na rynku, która codziennie zapewnia naszym klientom prawdziwą wartość dodaną, czyniąc różnicę w świecie logistyki”.

KRONE wyposażyło już pierwsze naczepy Lkw Walter w kod QR dla Krone Smart Assistant, który teraz służy również jako dostęp do eCMR. Znajdujący się na naczepie Kod QR można wygodnie zeskanować za pomocą smartfona lub innego urządzenia cyfrowego. Dzięki temu wszyscy zaangażowani uzyskują łatwy dostęp do eCMR, dokumentów pojazdu naczepy i aplikacji kierowcy

Grupa Walter realizuje już wiele procesów, np. zabezpieczenie ładunku, w aplikacji „Loads Today”. „Dzięki eCMR jesteśmy pierwszą firmą transportową, która digitalizuje najważniejszy dokument towarzyszący wszystkim przewozom. Dzięki tej innowacji nasi przewoźnicy zaoszczędzą czas i pieniądze oraz ułatwią administrację swoim kierowcom. Do tego miliony stron papieru zostaną wyeliminowane, co przyniesie korzyści także środowisku. Dla nas, jako firmy, eCMR nie tylko wyznacza nowe standardy wydajności i przejrzystości w łańcuchu dostaw, ale równiez podkreśla nasze zaangażowanie w procesy przyjazne dla środowiska” – wyjaśnia Michael Gschwandtner, dyrektor Digital Business. w LKW Walter.

Ogólnobranżowy standard Fundacji Open Logistics

Wspólnie z partnerami z Fundacji Open Logistics wmurowano kamień węgielny pod eCMR i zdefiniowano wspólny standard dla tej innowacji. W ścisłej współpracy pomiędzy Lkw Walter i KRONE w końcu powstał cyfrowy eCMR. Rewolucjonizuje on ogólną komunikację w łańcuchu dostaw, pełniąc funkcję centralnego interfejsu i zapewniając wszystkim stronom ten sam poziom informacji. Prowadzi to nie tylko do efektywniejszej realizacji transportu, ale także oznacza koniec potencjalnych źródeł błędów w procesie dokumentacyjnym. „eCMR umacnia naszą pionierską rolę w branży i podkreśla nasze wysiłki, aby oferować klientom proste rozwiązania i kształtować krajobraz logistyczny w sposób zrównoważony poprzez innowacje” – podsumowuje Michael Gschwandner.

 

    Tekst: Jarosław Brach

    Zdjęcia: Producent