Jeszcze większa stabilność, większa ochrona przed uszkodzeniami, łatwiejsza obsługa – KRONE Dry Box, nowa generacja stalowych nadwozi wymiennych o gładkich ścianach, zostanie wprowadzona na rynek w 2024 roku z dziesięcioma pomysłowymi udoskonaleniami.

Aby zwiększyć ochronę przed uszkodzeniami, ściana przednia jest teraz lekko zagłębiona u góry, dzięki czemu jest wystarczająco dużo miejsca nawet podczas pokonywania zakrętów. Ponadto osłona przeciwkolizyjna została wydłużona w dolnej części do 1300 mm. Nowe wytłoczenia w szynach przednich i bocznych zapewniają jeszcze większą stabilność struktury nośnej, co gwarantuje również lepszą ochronę naklejek i oznaczeń konturowych. Tylne i przednie narożne słupki też stały się jeszcze bardziej stabilne i są teraz wysunięte aż do podłogi.Zmodyfikowano takżeż okucia narożne: obecnie oferują zintegrowany podnóżek. W szczególności kierowcy docenią łatwiej dostępny mechanizm zwalniający podporę, obsługiwany z zewnątrz i wyposażony w przyjazną dla dłoni gumową powłokę. Zatrzask zabezpieczający drabinę zaopatrzony w płytkę sprężynującą okazuje się przy tym łatwiejszy w obsłudze.

Poza tym miany zaszły w podkonstrukcji: tunel zwiększono z 90 do 100 mm. KRONE unowocześniło ponadto wnętrze stalowego nadwozia wymiennego o gładkich ściankach: nowa płyta chroniąca przed zarysowaniem ma po obu stronach nowe wytłoczenia, do których można przyspawać opcjonalnie mocowanie.

Jako punkt 10 licznych udoskonaleń produktów, Krone wprowadza nową generację nadwozi wymiennych, która jest produkowana od lutego 2024 roku, pod nową, uznaną na arenie międzynarodowej nazwą KRONE Dry Box. Szczególnie, że niemiecki rodzinny koncern należy do wiodących wytwórców nadwozi wymiennych, które da się zaadoptować do indywidualnych potrzeb dzięki wszechstronnemu systemowi modułowemu. Na przykład do szybkich cykli załadunku z tyłu znajduje się roleta dopasowana do potrzeb kolei, którą można otworzyć z rampy.

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcie: Producent