30 sierpnia 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu poinformował o rozstrzygnięciu i podpisaniu umowy z Demarko S.A. w sprawie zakupu partii pojazdów ogólnego przeznaczenia średniej ładowności.

Powyższe postępowanie przetargowe ogłoszono w kwietniu bieżącego roku i obejmowało zakup 32 pojazdów z opcją na kolejnych 28. Ostatecznie w rywalizacji wzięli udział dwaj wykonawcy – Demarko S.A. oraz Glomex MS Polska Sp. z o.o.. Poza ceną zamawiający oceniał wyposażenie zaoferowanych pojazdów, termin dostawy oraz okres gwarancji. Pomimo tego, że oferta zwycięskiej firmy była droższa (51,3 mln PLN brutto, w tym część gwarantowana 27,3 mln PLN brutto), lecz obejmowała dłuższy okres gwarancji oraz atrakcyjniejszy termin dostawy. To wszystko spowodowało, że w punktacji oferta ta uzyskała wyższą ocenę.

Jak wskazuje 12. WOG, zwycięska oferta zawiera także podwykonawstwo, które ma obejmować dostawę podwozi bazowych w celu późniejszej zabudowy zgodnie z potrzebami zamawiającego. Zgodnie z dostępnymi informacjami, będą to kolejne ciężarówki marki Volvo – w ostatnich tygodniach to kolejny sukces Demarko S.A. w zakresie ciężarówek tej marki dla wojska polskiego.

Auta te mają dysponować minimalną ładownością 4800 kg (po dokonanej zabudowie) oraz homologacją pozwalającą na holowanie przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej minimum 12000 kg. Kabina ma zaś pozwalać na jazdę minimum dwóm osobom, a napęd być w szosowym układzie 4×2.

 

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent