Kässbohrer wprowadza na rynek naczepy podkontenerowe nowej generacji w wersjach wysuwanych i stałych: Octagon-On

Kässbohrer wprowadza na rynek nową generację naczep podkontenerowych w wersjach z możliwością rozsuwu i i stałej długości, prezentując wielokrotnie nagradzaną, sprawdzoną innowacyjność w postaci przeprojektowanej ośmiokątnej belki środkowej, spełniającej potrzeby klientów z sektora przewozów intermodalnych. Naczepy te cechują się solidnym i lekkim podwoziem, idealnym rozkładem obciążenia oraz przyjazną dla użytkownika budową zapewniającą szybkie i łatwe operacje, zwiększające ogólną wydajność operacyjną i bezpieczeństwo.

Ponieważ branża transportowa przechodzi ambitną fazę przejściową w kierunku zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku, Kässbohrer jest równie kompetentny w zaspokajaniu wszystkich potrzeb swoich klientów w zakresie przejścia na bardziej zrównoważony transport. Ponieważ firma przyczyniła się do poprawy zrównoważonego rozwoju w transporcie drobnicowym i chłodniczym poprzez rozwój dłuższych, cięższych pojazdów, dzięki bezpiecznemu działaniu SEC w istniejącej infrastrukturze i elektryfikacji za pomocą e-reefera oraz bieżącym projektom elektryfikacji wsparcia trakcyjnego, wprowadza więc teraz nową odmianę naczepy podkontenerowej, zaopatrzonej w innowacyjną propozycję: ośmiokątną belkę centralną. W rezultacie pojazdy spełniają specyficzne potrzeby operacyjne wszystkich operatorów transportu intermodalnego.

Długa żywotność, łatwość obsługi i solidność zapewniona dzięki nagrodzonemu innowacyjnemu projektowi podwozia z ośmiokątną ramą centralną

Kässbohrer rozwiązał utrzymujący się od ponad 30 lat problem negatywnego oddziaływania skręcania (momentu skręcającego), prowadzącego do trwałych uszkodzeń wysuwanych podwozi kontenerowych. Powyższe udało się rozwiązać dzięki opatentowanej innowacyjnej ośmiokątnej konstrukcji ramy centralnej, dzięki czemu zdobyła ona pierwsze miejsce w kategorii podwozia za innowację naczepy.
Wielokrotnie nagradzana, opatentowana ośmiokątna rama centralna pozwala na bezproblemowe operacje wysuwania za każdym razem, eliminując wszelkie niepowodzenia operacyjne w postaci zakleszczeń. Konstrukcja ramy charakteryzuje się bardziej stabilną budową, co eliminuje możliwość uszkodzenia podczas transportu na skutek obciążenia i warunków drogowych. Co więcej, innowacyjna konstrukcja podwozia pozwala na bardziej równomierny rozkład obciążenia, co przyczynia się do bezpieczeństwa operacji oraz całkowitej efektywności kosztowej.
Kässbohrer zaprojektował nową generację Octagonu – naczep do przewozu kontenerów, z wysuwaniem z tyłu – typ K.SHG AH oraz wysuwaniem z przodu i z tyłu – typ K.SHG AVH, z opatentowaną innowacyjną ośmiokątną ramą centralną. W ten sposób podmiot uzupełnił ofertę całej gamy podwozi z możliwością wysuwania, wyposażonych w sprawdzoną technologię spełniającą wyjątkowe wymagania operacyjne potrzeb wszystkich operatorów wielofunkcyjnych podwozi kontenerowych.
Dodatkowo firma rozszerzyła swoją gamę standardowych podwozi kontenerowych o opatentowaną innowacyjną ośmiokątną konstrukcję ramy centralnej, a mianowicie Octagon – na stałym podwoziu kontenerowym K.SHG S do transportu kontenerów o długości od 20 do 40 stóp oraz lekkim podwoziu kontenerowym Octagon-on K.SHG L do przewozu kontenerów 40 i 45 stóp. Podwozie to wyróżnia się solidnością, dłuższą żywotnościąmoraz bardziej równomiernym rozkładem obciążeń.
Rygorystyczne testy w celu zapewnienia wydajności
Gama podwozi podkontenerowych nowej generacji została szczegółowo przetestowana pod kątem wytrzymałości, bezpieczeństwa i optymalizacji kosztów przez co najmniej 10 lat żywotności pojazdu przy normalnym użytkowaniu. Szeroko zakrojone próby objeły 400 godzin testów cyfrowych w celu sprawdzenia projektu, test sztywności skrętnej w celu uzyskania idealnej wytrzymałości, idealnego rozkładu obciążenia, idealnych kosztów eksploatacji, test zderzaka zgodnie z R58.3 w celu wyeliminowania przestojów spowodowanych uszkodzeniami zderzaka dla wszystkich operacji oraz testy bezpieczeństwa zamków kontenera pod kątem gwarantowania zgodności z przepisami ISO 1496 i ADR.
Ogółem przeprowadzono testy wewnętrzne i drogowe dla dynamicznego testu drogowego na dystansie 1 000 000 km pod kątem bezpieczeństwa ładunku i idealnych właściwości jezdnych na krótkich i długich zakrętach oraz testu terenowego, który symuluje test drogowy na dystansie 500 000 km. Powyższe ukierunkowano właśnie – jak wskazano – na uzyskanie idealnej wytrzymałości, idealnego rozkładu obciążeń i redukcji kosztów operacyjnych. W efekcie sprawdziany wykonane przed zaprezentowaniem novum branży transportu intermodalnego odpowiadały temu, by osiągi były zabezpieczone przez 10 lat dla zapewnienia wydajności pojazdów nowej generacji Octagon.
Wytrzymałość, idealny rozkład obciążenia, łatwość obsługi w wielofunkcyjnych podwoziach kontenerowych
Ośmiokątny, rozkładany z tyłu K.SHG AH, odpowiedni do bezpiecznego transportu kontenerów od 20 do 40 stóp oraz ośmiokątny, rozkładany z przodu i tyłu K.SHG AVH, odpowiedni do kontenerów od 20 do 45 stóp, są wytrzymałe dzięki nowej konstrukcji i produkcji ze stali 700 MC zgodnej z normą ISO 1726-2 i ISO 1726. Do tego w standardzie dochodzi powłoka KTL.
Nowa konstrukcja podwozia typu Octagon lepiej dostosowuje rozkład obciążenia i właściwości trakcyjne, zapewniając bezpieczniejszy transport oraz lepszą zwrotność przy niższym zużyciu paliwa i zużyciu opon w trakcie pracy. Poszczególne systemy są dobrze zintegrowane, aby zapewnić przyczepność podczas transportu z tyłu kontenera 20-stopowego. Przy tym, chociaż łatwość obsługi jest gwarantowana dzięki opatentowanej, innowacyjnej ośmiokątnej konstrukcji ramy centralnej, z szybkim, wymagającym niewielkiej siły i doskonałym wysuwaniem, przyjazne dla użytkownika pneumatyczne systemy blokowania z tyłu przyczyniają się do szybkiej i łatwej obsługi. Precyzyjnie rozmieszczone zamki kontenerowe 5×2, 6×2, 7×2 lub 8×2 zapewniają bezpieczeństwo i łatwość obsługi.
Gama rozsuwanych podwozi kontenerowych nowej generacji Octagon obejmuje też lżejsze podwozia zapewniające większą ładowność: K.SHG AH o masie własnej 4,680 kg i K.SHG AVH o masie własnej 4,770 kg, co gwarantuje niższe zużycie paliwa w trakcie jazdy na pusto oraz większą ładowność. Poza tym ośmiokątny K.SHG AVH ma 2 położenia sworznia królewskiego, co pozwala na wydajność operacyjną podczas łączenia z 3-osiowymi ciągnikami siodłowymi w układach napędowych 6×2 i 6×4.
Ponadto nowa generacja standardowego pojazdu K.SHG S do transportu kontenerów o długości od 20 stóp do 40 stóp została wyposażona w precyzyjnie rozmieszczone blokady kontenerów 4×2, 5×2 lub 6×2 dla bezpiecznego transportu dowolnej kombinacji umiejscowienia kontenerów, w tym 20 stóp w środku, 2×20 stóp, 30 stóp, 40 Tunel o długości stóp i 45 stóp z opcją wysuwanej z przodu blokady kontenera, co zabezpiecza wydajność operacyjną dzięki bezpiecznemu, równomiernemu rozkładowi obciążenia i wydajności trakcyjnej.
Octagon K.SHG S może współpracować z ciągnikami 4×2, 6×2 i 6×4, dzięki czemu operatorzy transportu intermodalnego mogą efektywnie zarządzać operacjami, maksymalizując wykorzystanie floty.
Zarazem zapewniając odpowiedni rozkład ładunku i solidność operatorom transportu intermodalnego obsługującym kontenery o długości 40 i 45 stóp oraz wyłącznie transport nadwozi wymiennych C45, Kässbohrer przedstawia nową generację Octagon-on K.SHG L o masie własnej wynoszącej zaledwie 3,960 kg, co przekłada się na maksymalną ładowność i oszczędności operacyjne. Sprawdzona wytrzymałość i długotrwała stabilność zapewniona dzięki opatentowanej, innowacyjnej ośmiokątnej ramie środkowej spełnia teraz wyższe wymagania w zakresie wydajności operatorów transportowych prowadzących stałą działalność.
Pomysłowa konstrukcja ośmiokąta K.SHG L umożliwia bezpieczny i łatwy załadunek kontenerów za pomocą tylko czterech mocowań oraz przyjazną dla użytkownika obsługę przy przełączaniu między kontenerami o długości 40 stóp i 45 stóp. Dzięki pomysłowej konstrukcji, przednie zamki można łatwo odczepić i podłączyć, eliminując potrzebę stosowania wysuwanej łabędziej szyi.
Kässbohrer, oferując nową generację standardowych podwozi kontenerowych Octagon-on, daje operatorom transportu intermodalnego o bardziej standardowym działaniu, najbardziej solidny, najdłuższy okres użytkowania i efektywny zasięg w dotychczasowej historii.
Kässbohrer spełnia potrzeby wszystkich firm zajmujących się transportem intermodalnym, oferując wszelkiego rodzaju podwozia podkontenerowe
Dzięki swojej nowej generacji pojazdów Octagon z możliwością zmiany długości, która uzupełnia całą gamę pojazdów z możliwością rozbudowy do Octagon-on, Kässbohrer spełnia potrzeby operatorów wybierających wielofunkcyjne typy pojazdów do transportu kontenerów o długości od 20 do 45 stóp HC oraz nadwozi wymiennych o długości 45 stóp we wszystkich kombinacjach. Są to typy Octagon SHG AH, SHG AVH wysuwaniem z przodu i z tyłu, Octagon SHG AMH z wysuwaniem środkowym i tylnym oraz SHG.AVMH z wysuwanymi przodem, środkiem i tyłem.
Dla klientów wybierających bardziej standardowe operacje ze stałymi typami kontenerów dla kontenerów od 20 do 45 stóp, przeznaczona zaś została nowa generacja standardowych podwozi kontenerowych z odmianą do kontenerów Octagon na łabędziej szyi SHG.S i standardowym lekkim podwoziem do kontenerów z ośmiokątem na łabędziej szyi SHG.L. Stała oferta obejmuje również mega lekką naczepę do kontenerów typu „łabędzia szyja” SHG.M, 20 ft, naczepę do kontenerów typu cysterna SHF.T 20, 30 ft, naczepę do kontenerów typu cysterna SHF.T 30, 40 stóp, płaską, nierozsuwaną naczepę do kontenerów SHF.S oraz płaską, nierozsuwaną naczepę SHF.S 20 do kontenerów o długości 40 i 20 stóp. W rezultacie podmiot może dostarczyć podwozie spełniające unikalne potrzeby wszystkich firm zajmujących się transportem intermodalnym.

 

      Tekst: Jarosław Brach

      Zdjęcia: Producent